REKLAMA

Ewa Kopacz wezwana do prokuratury ws. katastrofy smoleńskiej. Była premier komentuje

  • Autor: PAP/AT
  • 31 maja 2017 10:15
Ewa Kopacz wezwana do prokuratury ws. katastrofy smoleńskiej. Była premier komentuje (Ewa Kopacz, fot. PTWP)

Stawię się do prokuratury zgodnie z wezwaniem, które otrzymałam. W kwietniu 2010 r. zostałam wyznaczona jako reprezentant rządu do spraw opieki nad rodzinami ofiar katastrofy smoleńskiej, to była moja jedyna rola tam na miejscu - napisała była premier i była minister zdrowia Ewa Kopacz na Facebooku.

We wtorek (30 maja) Ewa Kopacz została wezwana na przesłuchanie w charakterze świadka w śledztwie dotyczącym m.in. nieprzeprowadzenia sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej.

"Stawię się do prokuratury zgodnie z wezwaniem, które otrzymałam" - poinformowała Kopacz na swoim profilu na Facebooku. Jak dodała po katastrofie smoleńskiej udała się do Moskwy, gdyż chciała "w tych bardzo trudnych chwilach zaopiekować się rodzinami tych, którzy zginęli". "Czułam, że to wyższa konieczność, obowiązek i powinność"- podkreśliła.

"Zostałam wyznaczona jako reprezentant rządu do spraw opieki nad rodzinami ofiar. Decyzja została podjęta na moją prośbę. To była moja jedyna rola tam na miejscu" - dodała.

Czytaj też: Trybunał Stanu dla Ewy Kopacz i Donalda Tuska?

Kopacz napisała, że obraz, który tam widziała na zawsze zostanie w jej pamięci. "Tego nie da się zapomnieć" - oświadczyła. "Jako lekarz widziałam wiele, ale na tamte chwile nie można było być przygotowanym. Nie da się zapomnieć bólu, cierpienia i wymiaru tej katastrofy" - dodała.

Podkreśliła też, że dzisiaj najważniejsze są rodziny tych, którzy swoje życie zostawili pod Smoleńskiem. "To przez wzgląd na nich nie pozwolę, aby z narodowej tragedii robić politykę jednej partii politycznej. Nasz naród zapłacił zbyt wysoką cenę za podział" - czytamy we wpisie byłej premier.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • szoł 2017-06-01 07:02:46
    Pisuary same organizowały tą wyprawę i Oni do końca za to odpowiedzialni.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA