REKLAMA

Financial Times: Kaczyński prędzej chce europejskiego nakazu aresztowania dla Tuska niż drugiej kadencji

 • Autor: GP
 • 16 lutego 2017 13:40
Financial Times: Kaczyński prędzej chce europejskiego nakazu aresztowania dla Tuska niż drugiej kadencji Donald Tusk chce kontynuować pracę w Radzie Europejskiej. (fot.:Europejska Partia Ludowa/flickr.com/CC BY 2.0)

• Zagraniczny dziennik dotarł do relacji z rozmowy Kaczyński-Merkel.
• W czwartek (16 lutego) w opisie spotkania Financial Times stwierdzał, że Jarosław Kaczyński prędzej wyda za Donaldem Tuskiem europejski nakaz aresztowania, niż poprze go na drugą kadencję w Radzie Europejskiej.

Financial Times (FT) w czwartek (16 lutego) zasugerował, że na linii Kaczyński - Tusk nadal wieje chłodem. I to tak bardzo, że prędzej Kaczyński wydałby europejski nakaz aresztowania za Tuskiem, niż poprze go na kolejną kadencję w Radzie Europejskiej.

Gazeta sugeruje, że pozycja Tuska jest raczej niezagrożona, i że będzie to cios dla PiS i Warszawy, jeśli wybrany zostanie bez formalnego poparcia Warszawy.

- Kilku dyplomatów powiedziało nam, że znaczna większość państw UE chce renominacji Tuska, choć trzeba zaznaczyć że nie ma on realnego kontrkandydata na tę chwilę - zaznaczał FT. - Kaczyński, który był krajowym rywalem Tuska, uważa go za osobiście odpowiedzialnego za śmierć jego brata Lecha. Zginął, gdy Tusk był premierem.

FT powołuje się na rozmowę z pierwszej połowy lutego Kaczyńskiego z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Z relacji, do których dotarł dziennik, Kaczyński miał odmówić poparcia dla Tuska i "zasugerować zamiast tego europejski nakaz aresztowania" go.

Donald Tusk stwierdził na nieformalnym szczycie państw UE na Malcie, że będzie starał się o reelekcję. Wedle informacji agencji Reuters, już wtedy miał poparcie znacznej większości europejskich stolic.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • antoni antczak 2017-02-16 19:22:10
  Zdrajca interesów Polski powinien iść do pierdla.Wladimir ma dla takich pracę do odśnieżania syberii
 • kobuz# 2017-02-16 15:06:31
  Tusk zrobił jedna głupotę i tu Kaczyński ma racje. Tusk jest winny. Mianowicie, kiedy była możliwość i dowodów było dosyć nieprawnego inwigilowanie, prowokacji niejakiego agenta "Tomka" (i tym samym złamanie prawa zakazu namawiania do do dokonania przestępstwa i korupcji), nadużywanie władzy konkretnych polityków PiS. Na mocy dyscypliny klubu partyjnego platformy, Tusk zaniechał odebrania immunitetu Kaczyńskiemu, Ziobrze i Kamińskiemu, a trzeba było wtedy odebrać immunitet sejmowy, sprawę skierować do trybunału, za łamanie Konstytucji, prawa i przykładnie zapudłować. Skończyły by się miesięcznice, podjudzanie i szczucie społeczeństwa, nadużywanie władzy i nie respektowanie praw obywatelskich. Tusk jest winny. I tu Kaczyński ma racje...
 • stan 2017-02-16 14:23:07
  Financial Times: Kaczyński prędzej chce europejskiego nakazu aresztowania dla Tuska niż drugiej kadencji. Gazeta powinna ujawnić pełną informację ze spotkania, a nie takim sformułowaniem antagonizować nasze społeczeństwo. Wydaje się, że za dużo inne państwa próbują narzucić nam jak urządzić Polskę, a niektórzy Polacy im jeszcze pomagają. Ciekawy jestem czy nasze gazety w podobny sposób ingerują w działalność innych Państw.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA