REKLAMA

Forum Rynku Zdrowia, Jarosław Pinkas: Zdrowie publiczne nie jest medialnym tematem

  • www.rynekzdrowia.pl
  • Autor: RynekZdrowia.pl
  • 03 listopada 2016 19:46
Forum Rynku Zdrowia, Jarosław Pinkas: Zdrowie publiczne nie jest medialnym tematem Wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas (fot. PTWP)

Osiąganie sukcesów w opiece zdrowotnej wymaga odpowiednich nakładów finansowych. Nie wystarczą same dobre chęci i wola polityków. Jestem w tej kwestii bardzo pragmatyczny - mówił podczas XII Forum Rynku Zdrowia (Warszawa, 26-27 października 2016 r.) wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas.

Przypomniał, że zostały już zakończone pierwsze konkursy dotyczące realizacji zadań objętych Narodowym Programem Zdrowia (NPZ).

- Po raz pierwszy w historii zostały ustawowo zagwarantowane pieniądze na przedsięwzięcia dotyczące zdrowia publicznego, w tym sześć programów operacyjnych zintegrowanych z epidemiologią - zaznaczył Jarosław Pinkas.

Przypomnijmy, że NPZ został przyjęty w formie rozporządzenia przez rząd. Będzie obowiązywał w latach 2016-2020, a na jego realizację w tym oraz każdym kolejnym roku zaplanowano, zgodnie z ustawą o zdrowiu publicznym, po 140 mln zł.

- W przyszłym roku ruszamy z programami edukacyjnymi w ramach NPZ, dotyczącymi podstawowych problemów epidemiologicznych. Zostały one precyzyjnie zdefiniowane, abyśmy później mieli możliwie jak najmniej problemów w medycynie naprawczej - tłumaczył wiceminister podczas sesji poświęconej kardiologii w trakcie XII Forum Rynku Zdrowia.

Zapowiedział, że w 2017 r. emitowane będę w telewizji publicznej spoty promujące zdrowy styl życia.

- Jednym z najważniejszych celów wspomnianych programów operacyjnych w ramach NPZ jest wdrożenie racjonalnej piramidy żywieniowej, u której podstawy leży jednak aktywność fizyczna - dodał Jarosław Pinkas.

Czytaj cały tekst tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA