REKLAMA

Fotoreporter dostał roczny zakaz wstępu do Sejmu. Za zdjęcie bosej stopy posłanki

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 06 października 2016 19:34
Fotoreporter dostał roczny zakaz wstępu do Sejmu. Za zdjęcie bosej stopy posłanki Posłanka Lidia Gądek (fot. Lidia Gądek/Facebook)

• Fotoreporter 'Super Expressu' Paweł Dąbrowski dostał roczny zakaz wstępu do Sejmu za uwiecznienie i publikację zdjęcia bosej stopy posłanki Lidii Gądek.
• "Zdjęcia wykonane przez Pana Pawła Dąbrowskiego, którymi zilustrowano artykuł pt.  "Wietrzy nogi w Sejmie", nie są fotografiami opisującymi prace Sejmu. Zdjęcia te naruszają powagę parlamentu, a także stoją w sprzeczności z szeroko rozumianą kulturą osobistą i taktem" - głosi oświadczenie wydane przez Kancelarię Sejmu.

Fotoreporter „Super Expressu” Paweł Dąbrowski opublikował zdjęcia bosej stopy posłanki Lidii Gądek.

"Zdjęcie pani poseł nie spodobało się pracownikom biura prasowego i na ich wniosek Komendant Straży Marszałkowskiej podjął decyzję o rocznym zakazie wstępu do parlamentu dla naszego fotoreportera" - pisze "SE".

Oświadczenie ws. odebrania karty prasowej fotoreporterowi „Super Expressu” wydała Kancelaria Sejmu.

"Biuro Prasowe Kancelarii Sejmu oświadcza, że zgodnie z przepisami zawartymi w zarządzeniu nr 1 Marszałka Sejmu z dnia 9 stycznia 2008 roku okresowe karty prasowe wydaje się osobom, których czynności zawodowe wymagają częstej i regularnej obecności w budynkach parlamentu i związane są z obsługą medialną prac Sejmu i Senatu" - czytamy.

I dalej:

"Dziennikarze, fotoreporterzy, obsługa techniczna - to osoby oddelegowane przez redakcje do relacjonowania wydarzeń w parlamencie. Zdjęcia wykonane przez Pana Pawła Dąbrowskiego, którymi zilustrowano artykuł z 15 września 2016 roku pt. "Wietrzy nogi w Sejmie", nie są fotografiami opisującymi prace Sejmu. Zdjęcia te naruszają powagę parlamentu, a także stoją w sprzeczności z szeroko rozumianą kulturą osobistą i taktem.

W związku z tym, na podstawie § 21 ust. 2 wyżej wymienionego zarządzenia, który przewiduje, że sankcja w postaci czasowego zawieszenia wstępu do Sejmu może dotknąć osobę, która "narusza powagę Sejmu i Senatu, dobre obyczaje lub rażąco narusza prawo prywatności innych osób", Komendant Straży Marszałkowskiej podjął decyzję o czasowym zawieszeniu Panu Pawłowi Dąbrowskiemu prawa wstępu do budynków i na tereny pozostające w zarządzie Kancelarii Sejmu na rok, tj. do 20 września 2017 roku" - tłumaczy Kancelaria.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA