REKLAMA

Francuska minister ds. europejskich zadowolona z wizyty w Polsce

  • Autor: PAP/JS
  • 05 października 2017 19:47
Francuska minister ds. europejskich zadowolona z wizyty w Polsce W środę (4 października) Loiseau spotkała się w Warszawie z sekretarzem stanu ds. europejskich Konradem Szymańskim. (fot. MSZ/twitter)

"Jestem zadowolona z wizyty w Warszawie. Pozwoliła mi ona kontynuować dialog polityczny z Polską" - tymi słowami francuska minister ds. europejskich Nathalie Loiseau odniosła się do swojej wizyty w Polsce.

W środę (4 października) Loiseau spotkała się w Warszawie z sekretarzem stanu ds. europejskich Konradem Szymańskim.

Głównymi tematami poruszanymi w trakcie spotkania były relacje dwustronne, przyszłość Unii Europejskiej i Brexit, a także europejska polityka energetyczna oraz współpraca w ramach Trójkąta Weimarskiego.

Była to pierwsza wizyta w Polsce francuskiej minister po objęciu przez nią urzędu w czerwcu br. Loiseau spotkała się również z przedstawicielami opozycji i społeczeństwa obywatelskiego.

"Dzięki tym spotkaniom lepiej zrozumiałam dynamikę pracy w polskim społeczeństwie" - powiedziała  Loiseau. Wizyta ta, zdaniem francuskiej minister, pozwoliła też przypomnieć przywiązanie Francji do wspólnych wartości europejskich.

Rozmówcy poruszyli także tematy agendy europejskiej, w tym kwestię przyszłości polityki klimatycznej, europejskiego budżetu po roku 2020, rozwiązania kryzysu migracyjnego oraz rewizji dyrektywy o pracownikach delegowanych.

Omówiono zastrzeżenia Komisji Europejskiej dotyczące reform wymiaru sprawiedliwości w Polsce. "Nie ma sporu między Francją a Polską, mamy zwyczajnie różne opinie w wielu kwestiach. Dlatego ważny jest dialog" - podkreśliła Loiseau.

Wizyta francuskiej minister, zdaniem Szymańskiego, stanowi "potwierdzenie woli bliskiej współpracy Polski i Francji oraz wspólnego poszukiwania rozwiązań dla wyzwań stojących przed Unią Europejską".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA