REKLAMA

Frankowicze: Cieszy nas, że jest projekt ustawy

  • Autor: PAP/JS
  • 15 stycznia 2016 15:16
Frankowicze: Cieszy nas, że jest projekt ustawy Maciej Pawlicki: "Dobrze, że prezydent dotrzymał słowa i projekt jest" (fot. youtube.com)

· Maciej Pawlicki: "Dobrze, że prezydent dotrzymał słowa i projekt jest".
· Wele propozycji frankowiczów zostało w projekcie uwzględnionych, niektórych nie uwzględniono.

"Dobrze, że prezydent dotrzymał słowa i projekt jest" - mówi Maciej Pawlicki ze stowarzyszenia "Stop Bankowemu Bezprawiu", komentując ogłoszony prezydencki projekt ustawy dot. frankowiczów.

"Cieszymy się, że ta ustawa jest, ale to jest pierwszy krok" - mówił Pawlicki na konferencji prasowej. Dziękował prezydentowi Andrzejowi Dudzie, że dotrzymał słowa z kampanii i projekt został przygotowany.

Dziękował też za tryb pracy nad projektem, z udziałem środowiska frankowiczów. Pawlicki dodał, że choć wiele propozycji frankowiczów zostało w projekcie uwzględnionych, niektórych nie uwzględniono.

Dlatego "Stop Bankowemu Bezprawiu" przygotowało własny projekt ustawy, który przekazuje grupie posłów, a który nieco różni się od prezydenckiego. Projekt frankowiczów obejmuje np. kredytobiorców prowadzących działalność gospodarczą, którzy amortyzują sobie koszty kredytu.

Tomasz Sadlik ze stowarzyszenia "Pro Futuris" wyraził nadzieję, że KNF, do której Kancelaria Prezydenta skierowała projekt, nie będzie go opiniować przez wiele miesięcy, a także, że na wiele miesięcy nie "zalegnie" on w parlamencie.

Sadlik zaapelował do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i premier Beaty Szydło, by praca nad projektem dot. frankowiczów odbywała się w takim tempie, jak ostatnio nad niektórymi projektami w Sejmie

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Piast 2016-01-15 19:21:47
    Dawniej mówiono "obiecanki cacanki, a głupiemu st....." Widać że frankowicze się uczą - zaczęli od złożenia komu trzeba hołdu. Nie zdziwię się jak w następnym etapie zaczną potępiać warchołów.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA