REKLAMA

Frans Timmermans: Mamy nowe informacje, że wyrąb w Puszczy Białowieskiej trwa

 • Autor: PAP/JS
 • 06 listopada 2017 17:00
Frans Timmermans: Mamy nowe informacje, że wyrąb w Puszczy Białowieskiej trwa Frans Timmermans wspomniał o przedstawionych przez prezydenta projektach ustaw dotyczących reformy sądownictwa - ws. KRS i SN (fot.:twitter.com/TimmermansEU)

Komisja Europejska ma nowe informacje, które wskazują, że wyrąb w Puszczy Białowieskiej trwa pomimo wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE - powiedział wiceszef KE Frans Timmermans w Brukseli na posiedzeniu komisji sprawiedliwości PE.

"Jeśli chodzi o wyrąb w Puszczy Białowieskiej, Komisja Europejska ma nowe informacje, które wskazują, że wyrąb trwa po nakazie Trybunału Sprawiedliwości UE z 27 lipca" - powiedział Timmermans.

Timmermans wspomniał o przedstawionych przez prezydenta projektach ustaw dotyczących reformy sądownictwa - ws. KRS i SN. "Komisarze analizują te nowe projekty ustaw i śledzą na bieżąco dyskusję i wydarzenia w Polsce związane z tymi dwoma projektami ustaw. Nasza ocena opiera się na głównych zasadach praworządności, jak również na normach europejskich, międzynarodowych, jeśli chodzi o niezawisłość wymiaru sprawiedliwości" - mówił Timmermans.

Zaznaczył, że na wstępnym etapie oceny KE wskazuje, że "niektóre elementy" w tych nowych projektach ustaw "mogą budzić poważne obawy, jeśli chodzi o zasady i normy".

Timmermans wymieniał podczas debaty zastrzeżenia, jakie KE ma do projektów reform sądownictwa w Polsce. Wskazał, że KE zwracała się do polskich władz, by wycofały się z niektórych proponowanych zmian w sądownictwie, które zdaniem KE są niezgodne z zasadami praworządności.

"O to prosimy władze Polski i jeśli nie będzie żadnej reakcji na te nasze prośby czy wnioski - to nie jest tylko to, czego domaga się KE, tego też domagają się inne organizacje - jeśli nie będzie reakcji na te wnioski, to nie będzie innych opcji, niż wykorzystanie w przyszłości dostępnych nam instrumentów" - powiedział Timmermans.

Dodał, że nie chce mówić, jakie instrumenty ma na myśli.

Timmermans powiedział, że kiedy temat praworządności w Polsce był poruszany na spotkaniach przedstawicieli państw członkowskich w Radzie UE, pojawiło się poparcie większości państw członkowskich dla stanowiska KE. "Cała koncepcja zakładająca, że jest jakiś szaleniec w Komisji Europejskiej, który zajmuje się sprawą Polski, mija się z rzeczywistością" - oświadczył.

"Większość państw członkowskich, która porusza temat Polski, robi to z zaniepokojeniem, ale w sposób zakładający współpracę. Nie chcą Polski w żaden sposób karać, ale zachęcić do odejścia od tej drogi, a dojścia do tego miejsca, w którym powinna się znaleźć - w sercu Europy jako jedno najważniejszych państw członkowskich" - mówił Timmermans.

"Bardzo proszę przestać myśleć, że ja prowadzę jakąś misję przeciwko Polsce. Jeśli jest ktokolwiek, kto w czasie swojej kariery walczył o Polskę i jej miejsce w Europie, to ja w wielu różnych wymiarach" - powiedział. Dodał, że nikt nie chce "stawiać Polski do kąta", ale temat praworządności pojawia się dlatego, że inne kraje "martwią się o Polskę".

W poniedziałek (6 listopada) w Brukseli komisja wolności obywatelskich, sprawiedliwości i spraw wewnętrznych (LIBE) Parlamentu Europejskiego debatuje na temat praworządności w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (9 komentarzy)

 • :-) 2017-11-28 08:59:53
  Do WAŁĘSA-BOLEK!!!!: Jeżeli ktoś jest godny miana UBeka to ci którzy ponownie wprowadzają w kraju standardy z czasów komuny - brak prawdziwego trójpodziału władzy, kontrola nad samorządami, podporządkowanie struktur siłowych, zrzucanie swoich porażek na "zgniły zachód", centralne sterowania, łapa na każdej możliwej kasie, przekupywanie społeczeństwa ochłapami ze stołu.
 • WAŁĘSA-BOLEK!!!! 2017-11-28 01:42:51
  Do Madera: Ejj zaKODziały tępy ŁBIE!!!! . Znowu zapomniałeś WZIĄĆ TABLETKĘ i znowu OBRAŻASZ ZACZEPIASZ i wypisujesz BZDURY na porządnych ludzi pójdziesz do IZOLATKI!!!. A teraz masz SKAKAĆ Hop Hop .. Hop Hop ... I zaKODziałe półgłówki SKACZĄ !!! No czyste UBeckie DEBILE bez ROZUMU!!!
 • Miłośnik Przyrody 2017-11-08 13:05:09
  Ma rację! Dla kasy nas rząd niszczy przyrodę która natura tworzyła setki lat a straty są nie do odrobienia. Skoro nie słuchają narodu, będą musieli posłuchać Unii albo Niemiec zakręci kurek z Ojro i w ostatecznym rozrachunku wyjdą na minus. Nie ma zgody na grabież dobra narodu!!!
 • ANNA 2017-11-08 10:03:25
  A ja proponuję Marsz Niepodległości w Brukseli pod oknem Timmermansa. Ten człowiek jest chory z nienawiści do Polski.
 • Madera 2017-11-08 09:03:51
  Nienawidzę (...), którzy powtarzają slogany po OKUPANCIE ŻYDZIE, jak jesteście z tej nacji to mordy w kubeł, bo nie wy te lasy sadziliście i nie do was one należą ! Bandyckie śmiecia, opluwajcie się Żydzi ale wynocha z Polski złodziej, co wy myślicie,że Świat się o tym nie dowie ? ŚCIERWA....teraz z przestrzeni czasu nie jest mi żal tej podłej nacji.....jesteście POTWORAMI KŁAMCY I OSZUŚCI ! Zresztą praworządność pokazujecie swoją w TV od chwili przejęcia władzy w Polsce, od pierwszego dnia panowało oszustwo, kłamstwa, złodziejstwo na bilionowe kwoty, morderstwa i lichwa...to jest wasza praworządność , a takie dupki jak po niżej jeszcze ich naśladują tfu....ZDRAJCY !OKUPACYJNE ŚCIERWO !
 • PoDoPiachu 2017-11-07 21:19:26
  Timmermansowi te nowe informacje to podaje ten sam kolaborant który pisze tej wszy Boniemu przemówienia szkalujące Polskę. I wszystko wskazuje że jest to ta jeszcze nie ogolona na łyso Niemka róża von thun
 • Mieszko 2017-11-07 16:50:07
  Panie Timmermans instrumentu to ty nie masz
 • Madera 2017-11-06 17:23:10
  Bardzo prosimy o POMOC....MY POLACY NIE MAMY ŚRODKÓW ABY ŻYDA USUNĄĆ Z PARLAMENTU I RZĄDU......WSZYSTKIE WYBORY SĄ FAŁSZOWANE.Nie mam żadnej pomocy z nikąd ! Wszystkich do siebie zrazili. Aby nikt im nie przeszkadzał w EKSPANSJI POLSKI! Uważajcie na Żydów w Parlamencie UE, żaden z nich nie jest tam bez celu, szczególnie z POLSKI to niebezpieczne HIENY !
 • Madera 2017-11-06 17:14:59
  To nie tylko w tej puszczy ale Puszcza Niepołomicka, Parki Krajobrazowe i inne lasy. To nie wycinka to RABUNEK LASÓW PAŃSTWOWYCH ! Bandyci szykują miejsce dla Żydów . Chcą dorwać się do złóż , pod drzewami tej puszczy. Jak się nie pozbędziemy ŻYDÓW .Rabunek będzie trwał.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA