REKLAMA

Frasyniuk: Do ludzi dociera, że polityka PiS-u ma swoją cenę

 • Autor: JP
 • 09 maja 2016 22:20
Frasyniuk: Do ludzi dociera, że polityka PiS-u ma swoją cenę – Mam wrażenie, że dociera do Kaczyńskiego bankructwo tego, co chce robić w Polsce – ocenił Władysław Frasyniuk. (Fot.: PTWP, Piotr Waniorek)

Zdaniem byłego działacza Solidarności Władysława Frasyniuka Jarosław Kaczyński zaczyna rozumieć widmo bankructwa, do którego mają doprowadzić jego działania. A dzięki marszowi opozycji, rozumieją je również obywatele.

– Maszerować można do skutku – skomentował w Faktach po faktach sobotni marsz opozycji były działacz Solidarności i były poseł Władysław Frasyniuk.

– Systemy totalitarne – jeśli nie strzelają do ludzi – padają wtedy, kiedy ludzie skutecznie deptają po ulicach. Musi być nas tak dużo, żeby nie można było postawić drabinki, z której będzie przemawiał Jarosław Kaczyński – zachęcił.

Przypomniał również hasło z dawnych czasów: – „Wiosna nasza – zimą was nie będzie”. Wierzmy z to.

– Jacyś durnie mówią, że na marszu było 40 tys., Kaczyński wie, że to było 200 tys. i wie, że w następnym marszu będzie dwa albo trzy razy więcej. Wie, że w Europie nie ma już możliwości, żeby wezwać ZOMO, które nas rozpędzi pałkami. Nawet w Moskwie się tego nie robi. Mam wrażenie, że dociera do niego bankructwo tego, co chce robić w Polsce – ocenił.

Zdaniem Frasyniuka prezes Kaczyński wie, jak toczą się procesy władzy, bo pamięta stan wojenny.

– Będzie odpalał ogniska, będzie pluł, ale jest inteligentny i ma świadomość, że ilość jego sympatyków – których jest poniżej 20 proc. uprawnionych do głosowania – nie wzrośnie. Przeciwnie: zacznie do nich docierać, że polityka ma swoją cenę. Że koszty podziałów, chamstwa i rozdawnictwa spadną na barki najbiedniejszych, bo oni zawsze tracą najwięcej – wyjaśnił Frasyniuk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Ryś 2016-05-10 11:57:24
  Właśnie poznaliśmy cene rządzenia PO-PSL 900mld zadłużenia!
 • andrzej 2016-05-10 08:18:50
  Głosowałem dotychczas na PO. Po 8 latach rządzenia (administrowania) kupą kamieni, dotarło do mnie, że musza isc na ławkę rezerwowych. Teraz dotarło do mnie, że była to zgraja kombinatorów, sprzedawczyków i zdrajców, proszących o sankcje dla Polski, działających w interesie obcego kapitału i obcych mocodawców. Jeżeli PiS wycofa sie z obecnego kursu, to będę głosował na ONR.
 • bolek 2016-05-09 22:53:08
  Pan Frasyniuk to dziwny facet, bardzo zasłużony - proponują odznaczyć go OOB za wybitnwe zasługi dla transportu prywatnego. Z wypowiedzi wygląda że czuje się niedoceniony.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA