REKLAMA

Funkcjonariusze służby bezpieczeństwa stracą pracę. Kukiz'15: To łamanie praw pracowniczych

  • Autor: PAP/JS
  • 20 kwietnia 2017 20:36
Funkcjonariusze służby bezpieczeństwa stracą pracę. Kukiz'15: To łamanie praw pracowniczych Projekt nowelizacji ustawy o służbie zagranicznej przewiduje m.in., że funkcjonariusze i współpracownicy komunistycznego aparatu bezpieczeństwa nie będą mogli pełnić służby zagranicznej (fot. Sejm/twitter)

Projekt zmian w ustawie o służbie zagranicznej jest wprowadzany w niecnym celu; łamie on nie tylko przepisy konstytucji, ale również przepisy pracownicze - mówił w Sejmie poseł Kukiz'15 Grzegorz Długi.

"Wprowadzamy złą ustawę, w złym, niecnym celu" - powiedział Długi podczas pierwszego czytania przygotowanego przez MSZ projektu zmian w ustawie o służbie zagranicznej.

"Jeżeli chcecie wprowadzić tę ustawę, to łamiecie przepisy prawa, łamiecie konstytucję przynajmniej w dwóch przepisach, łamiecie porozumienia międzynarodowe związane z międzynarodową organizacją pracy, łamiecie ustawę o związkach zawodowych" - wyliczał poseł Kukiz'15 zwracając się do posłów PiS.

"Mówcie rzeczy prawdziwe: zwalniamy ludzi, bo chcemy zatrudnić swoich" - dodał.

Zdaniem Długiego tym projektem politycy PiS "łamią prawo posługując się mianem aniołów". "Nie jesteście aniołami, jesteście aniołami śmierci. Ta ustawa nie zasługuje na żadne poparcie. Ta ustawa nie jest żadną reformą" - dodał Długi. Poinformował jednocześnie, że klub Kukiz'15 składa wniosek o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu.

Czytaj więcej tutaj. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA