REKLAMA

Gabinet cieni. Poseł Kukiz'15 chwali pomysł PO

  • Autor: GP
  • 17 listopada 2016 10:30
Gabinet cieni. Poseł Kukiz'15 chwali pomysł PO Poseł Jacek Wilk przyklasnął pomysłowi PO powołania gabinetu cieni. (fot.:youtube.com)

• Jacek Wilk (Kukiz'15) przypomina, że jego klub w odróżnieniu od partii, głosuje bez dyscypliny.
• Polityk przyklasnął pomysłowi powołania przez PO gabinetu cieni. 
• Na spekulacje dotyczące pozycji Ewy Kopacz w gabinecie cieni, Wilk odpowiedział, że mogłaby zająć miejsce minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

W czwartek (17 listopada) swoją ocenę sytuacji w parlamencie prezentował poseł Jacek Wilk. Polityk formacji Pawła Kukiza przypomniał, że w ramach klubu Kukiz'15 nie ma obowiązku głosowania zgodnie z linią kierownictwa formacji.

- Członkowie Kukiz15 są odporni na zakusy, które stosuje się w polityce - mówił na antenie TVP Info poseł. - Praktycznie nie ma dyscypliny podczas głosowań w naszym klubie. Jesteśmy takim Sejmem w pigułce.

Poseł skomentował też zaproponowaną przez Grzegorza Schetynę nową formułę działania PO. W czwartek lider Platformy przedstawiał gabinet cieni. To rozwiązanie zapożyczone przez opozycyjną partię z Wielkiej Brytanii. Na Wyspach popularne jest tworzenie tzw. cieni, polityków recenzujących działania władzy.

Czytaj: Dla Kukiz'15 rok PiS to brak zmiany

- Uważam, że gabinet cieni to bardzo dobra koncepcja - mówił Wilk. - Jako Kukiz'15 też powinniśmy to zrobić - zaproponował.

Poseł Kukiz'15 odniósł się do możliwej roli Ewy Kopacz w owym "gabinecie". - Premier Kopacz prowadziła politykę socjalistyczną gdy rządziła krajem rok temu. Rozumiem, że będzie odpowiadać za sprawy społeczne.

Taki kierunek rozumowania sugerowałby, że Ewa Kopacz recenzowałaby działania Elżbiety Rafalskiej.

W ramach spekulacji, które krążyły po Sejmie i studiach medialnych mówiło się, że w gabinecie PO pojawią się: Elżbieta Gapińska, Dorota Niedziela, Rafał Trzaskowski, Krzysztof Brejza czy Borys Budka.

Premierem, naturalnie miałby być Grzegorz Schetyna.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA