REKLAMA

Gasiuk-Pihowicz: Orzeczenie TK żółtą kartką dla PiS

  • Autor: PAP/JS
  • 11 sierpnia 2016 15:12
Gasiuk-Pihowicz: Orzeczenie TK żółtą kartką dla PiS Posłowie z Nowoczesnej i PSL złożyli jedną z trzech skarg (pozostałe są autorstwa RPO i grupy posłów PO) do TK na ustawę przyjętą przez parlament 22 lipca. (fot.:facebook.com)

- Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego jest żółta kartką daną PiS – powiedziała po ogłoszeniu wyroku Trybunału ws. ustawy o TK posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz (Nowoczesna).

- To dzisiejsze orzeczenie jest taką żółtą kartką daną PiS-owi przez TK, ja naprawdę liczę na to, że w przyszłych wyborach ta żółta kartka zamieni się w czerwoną kartkę daną PiS przez wyborców, którzy oczekują tego, że będziemy żyli w stabilnym, bezpiecznym państwie - mówiła posłanka. - Oczekujemy, że rząd opublikuje wszystkie wyroki TK, także dzisiejszy - dodała.

Czytaj też: Kukiz'15: Wyrok TK nie jest to dla nas żadnym zaskoczeniem

Pytana czy bez zakwestionowanych przez TK przepisów Trybunał może funkcjonować, przyznała, że sytuacja jest skomplikowana. - Te przepisy, które zostały zakwestionowane, są istotne z punktu widzenia funkcjonowania TK. Nie jest to też koniec historii z TK, PiS planuje kolejne ataki. Albo TK będzie ignorowany przez PiS, albo atakowany - mówiła. Dodał, że "takie faulowanie TK tak naprawdę nie szkodzi samemu Trybunałowi, ale szkodzi obywatelom i Polsce, (...) polskiej reputacji za granicą, przykładowo chęci inwestowania w państwo, które traci stabilność prawa - zaznaczyła.

Posłowie z Nowoczesnej i PSL złożyli jedną z trzech skarg (pozostałe są autorstwa RPO i grupy posłów PO) do TK na ustawę przyjętą przez parlament 22 lipca.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA