REKLAMA

Glapiński: Brexit nie dotknie polskiej gospodarki w ogóle albo w minimalnym stopniu

  • Autor: PAP
  • 06 lipca 2016 18:33
Glapiński: Brexit nie dotknie polskiej gospodarki w ogóle albo w minimalnym stopniu Glapiński przyznał, że z punktu widzenia geopolitycznego wyjście Wielkiej Brytanii z UE to dla Polski "bardzo zła wiadomość". (fot.:NBP/materiały prasowe)

• Nie widzimy żadnych gospodarczych zagrożeń dla Polski - mówił prezes NBP Adam Glapiński, pytany o skutki Brexitu dla polskiej gospodarki.
• Przyznał zarazem, że generalnie dla Polski "to jest bardzo zła wiadomość".

- Polskiej gospodarki to nie dotknie w ogóle albo w minimalnym stopniu - powiedział Glapiński, odpowiadając na konferencji prasowej po posiedzeniu RPP o konsekwencje "Brexitu" dla polskich finansów i polskiej gospodarki. - Skutki Brexitu dla polskiej gospodarki można ocenić jako zerowe - dodał.

Nawiązując do pytania, w którym padło stwierdzenie, że jego kadencja na stanowisku prezesa NBP zaczyna się, jak w filmach Alfreda Hitchcocka, od "trzęsienia ziemi", zapewniał, że "trzęsieniem ziemi tego nie można nazwać".

Przyznał zarazem, że z punktu widzenia geopolitycznego wyjście Wielkiej Brytanii z UE to dla Polski "bardzo zła wiadomość" i w dłuższej perspektywie może mieć konsekwencje makroekonomiczne.

Przy okazji relacjonował swoje niedawne spotkania z szefami banków centralnych różnych państw i przyznał, że szefowie europejskich banków na czele z szefem EBC Mario Draghi'm byli "wstrząśnięci i zmieszani" w związku z Brexitem. Brexit nie zrobił wrażenia jedynie na szefowej FED Janet Yellen - dodał.

Przyznał zarazem, że otrzymał "specjalny, tajny telefon" do szefa EBC.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA