REKLAMA

Glapiński: Brexit nie z tak wielkim wpływem na Polskę

  • Autor: PAP/JS
  • 21 czerwca 2016 10:05
Glapiński:  Brexit nie z tak wielkim wpływem na Polskę Ewentualny Brexit z nie tak wielkim wpływem na Polskę; poza sytuacją PLN - powiedział dziennikarzom nowy prezes NBP Adam Glapiński. (fot. sejm/twitter)

Ewentualny Brexit z nie tak wielkim wpływem na Polskę; poza sytuacją PLN - powiedział dziennikarzom nowy prezes NBP Adam Glapiński.

"Nie biorę pod uwagę (że Wlk. Brytania wyjdzie z UE - PAP). Zakładam, że nie wyjdzie. Jeśli, to wpływ na Polskę będzie nie taki wielki, poza sytuacją złotego" - powiedział.

Czytaj też: Glapiński złożył w Sejmie przysięgę. Oficjalnie objął obowiązki prezesa NBP

Referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z UE zaplanowano na czwartek 23 czerwca

Adam Glapiński pytany był również o nowo objętą funkcję. Powiedział, że jako nowy szef NBP będzie wspierał politykę gospodarczą, o ile działania te nie będą stać w sprzeczności z zachowaniem stabilności cen."Będę bronił niezależności NBP (…). Nie będę też zapominał o wspieraniu polityki gospodarczej rządu, o ile to nie będzie stać w sprzeczności z zachowaniem stabilności poziomu cen, co jest podstawowym celem NBP" - powiedział.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA