REKLAMA

Głęboka rekonstrukcja rządu? Jarosław Gowin: Żadnego trzęsienia ziemi się nie spodziewam

  • Autor: PAP/AT
  • 05 czerwca 2017 11:47
Głęboka rekonstrukcja rządu? Jarosław Gowin: Żadnego trzęsienia ziemi się nie spodziewam Ewentualne drobne korekty to jest suwerenna decyzja pani premier - mówi wicepremier (Jarosław Gowin, fot.twitter.com/Jaroslaw_Gowin)

W ramach koalicji parlamentarnej, którą tworzymy, nie ma żadnych rozmów dotyczących głębokiej rekonstrukcji rządu - powiedział szef Polski Razem Jarosław Gowin.

"Żadne rozmowy na temat trzęsienia ziemi w rządzie się nie toczą i osobiście żadnego trzęsienia ziemi się nie spodziewam, natomiast ewentualne drobne korekty to jest suwerenna decyzja pani premier" - powiedział Gowin. Dodał, że to premier będzie oceniała, czy takie korekty są potrzebne, a jeżeli tak, kogo mają objąć.

"W ramach koalicji parlamentarnej, którą tworzymy, nie ma żadnych rozmów dotyczących głębokiej rekonstrukcji rządu" - powiedział Gowin. "O tym, jakoby pani premier Szydło miała objąć fotel marszałka Sejmu dowiedziałem się z dzisiejszej publikacji i mówiąc szczerze myślę, że mam lepsze źródła informacji niż media" - dodał lider Polski Razem.

Czytaj też: Szydło: Rekonstrukcję się robi, a nie opowiada o niej

W poniedziałek (5 czerwca) "Rzeczpospolita" napisała tekst o spekulacjach dotyczących zmian w rządzie PiS. "Marek Kuchciński nie będzie już marszałkiem Sejmu. Zastąpi go Beata Szydło, a stery rządu przejmie Mateusz Morawiecki. To na razie spekulacje, ale im bliżej zapowiedzianego na 1 lipca kongresu PiS, który ma podsumować dwa lata rządów partii, tym więcej pojawia się takich informacji" - napisał dziennik.

"By nie tracić czasu na rewelacje redaktorów, informowanych przez dobrze poinformowane źródła, informuję, że nie będę marszałkiem sejmu :-)" - napisała szefowa rządu na swoim profilu na Twitterze.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Gang Olsena 2017-07-03 11:19:23
    Niech zostawią rząd taki jak jest. Jak sobie ludzie dłużej popatrzą na Macierewicza, Szyszkę i Waszczykowskiego, nie będą mieli wątpliwości co zrobić podczas następnych wyborów.
  • Stacho G.-Stańczyk 2017-07-03 10:56:00
    Zanim uwaga, najpierw cytata: "W poniedziałek (5 czerwca) "Rzeczpospolita" napisała tekst o spekulacjach dotyczących zmian w rządzie PiS. "Marek Kuchciński nie będzie już marszałkiem Sejmu. Zastąpi go Beata Szydło, a stery rządu przejmie Mateusz Morawiecki. To na razie spekulacje, ale im bliżej zapowiedzianego na 1 lipca kongresu PiS, który ma podsumować dwa lata rządów partii, tym więcej pojawia się takich informacji" - napisał dziennik." To, czy PiS i jego koalicjanci będą powodować takie lub inne zmiany w Rządzie i innych organach ważnych dla państwa to jedno, a drugie, to jest zabawne, jak opozycja bo bezsilnych próbach obalenia tego czy innego ministra drogą sejmową, "sufluje" PiS, kogo ma zmienić. Zabawne, śmieszne i głupie.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA