REKLAMA

Gliński o środowiskach twórczych i abonamencie na media publiczne

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 13 stycznia 2016 07:48
Gliński o środowiskach twórczych i abonamencie na media publiczne Minister zakłada wzrost płac o co najmniej 5 proc. (fot. Piotr Drabik/Wikipedia/CC BY 2.0)

Minister kultury i dziedzictwa narodowego był gościem "Sygnałów dnia" Polskiego Radia. Jak zapewniał na antenie, zależy mu przede wszystkim na stabilności środowisk twórczych w Polsce. Planuje dla nich podniesienie płacy jeszcze w tym roku. Odniósł się także do debaty w PE oraz abonamentu na media publiczne.

"Zależy mi na stabilności środowisk twórczych. Niektórzy twórcy naprawdę bardzo mało zarabiają, ofiarnie pracują dla dobra publicznego. Często w społecznościach lokalnych. Muzealnicy, ludzie chroniący zabytki, ludzie pracujący w teatrach. Bez nich bylibyśmy w Polsce ubożsi w kwestiach kultury. Dobrze, że w tym roku uda się podnieść środowiskom twórczym płace co najmniej o 5 proc.” - mówił w radiowej "Jedynce" Piotr Gliński.

Minister kultury i dziedzictwa narodowego odniósł się także do planowanej na 19. stycznia debaty w Parlamencie Europejskim.

"W Parlamencie Europejskim często chce ktoś zaistnieć, coś powiedzieć, w sposób kwiecisty. O tyle pod kątem retorycznym ta debata może być trudniejsza, ale jesteśmy na to przygotowani" - zapewniał.

Gliński mówił także o abonamencie na media publiczne. Winą za "zniszczenie" abonamentu obarczył Donalda Tuska. Na antenie radiowej "Jedynki" przyznał, że spodziewał się, że w resorcie są gotowe rozwiązania w sprawie ustawy medialnej. "Obiecali ją Polakom" - mówił o koalicji PO-PSL.

"Politycy Platformy rozpoczęli pracę nad nową ustawą medialną i takie  mieliśmy informacje wcześniej, że w ministerstwie są przygotowane rozwiązania” - mówił o finansowaniu mediów publicznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA