REKLAMA

Głosowanie na wiceprzewodniczącego PE: PO nie poprze Zdzisława Krasnodębskiego

  • Autor: PAP/AT
  • 28 lutego 2018 13:03
Głosowanie na wiceprzewodniczącego PE: PO nie poprze Zdzisława Krasnodębskiego PO zagłosuje przeciwko powołaniu Zdzisława Krasnodębskiego na wiceprzewodniczącego europarlamentu (Zdzisław Krasnodębski, fot.zdzislawkrasnodebski.eu)

Europosłowie PO będą głosować przeciwko powołaniu Zdzisława Krasnodębskiego (PiS) na wiceprzewodniczącego europarlamentu – dowiedziała wynika z nieoficjalnych źródeł we władzach partii. Decyzja w tej sprawie ma zostać ogłoszona w środę (28 lutego) wieczorem po posiedzeniu zarządu PO.

"Będziemy przeciwko, ogłosimy to dziś wieczorem, choć chcemy jeszcze porozmawiać na spotkaniu zarządu" - powiedział jeden z najważniejszych polityków Platformy. O ewentualnym poparciu dla Krasnodębskiego zarząd Platformy dyskutował już dwukrotnie - w zeszły piątek (23 lutego) i we wtorek (27 lutego). Europoseł PiS miałby - jako przedstawiciel Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR) - zastąpić w kierownictwie PE odwołanego w lutym Ryszarda Czarneckiego (PiS).

"Dyskutowaliśmy o tym i nikt nie był za tym, żeby pana europosła Krasnodębskiego poprzeć" - powiedział poseł Rafał Grupiński z zarządu Platformy. Jak dodał, sprzeciw polityków PO budzą m.in. jego wypowiedzi, w których mówił o potrzebie rozpisania referendum na temat wyjścia Polski z UE oraz sugestie, że Donald Tusk powinien przyjąć obywatelstwo niemieckie.

"Gdyby pan Krasnodębski w tych wszystkich sprawach wyraził żal, ubolewanie, a Donalda Tuska za tego typu sugestie przeprosił, wtedy być może inaczej moglibyśmy podejść do sprawy, ale niestety tacy ludzie, jak Czarnecki, czy Krasnodębski po prostu nie dają nam szans" - podkreślił Grupiński.

Kandydatura Zdzisława Krasnodębskiego na wiceprzewodniczącego PE nie została jeszcze oficjalnie zgłoszona; Grupa EKR ma się zająć tą sprawą w środę. Czarnecki został 7 lutego odwołany z funkcji wiceszefa PE za swoją wypowiedź, w której porównał europosłankę PO Różę Thun do szmalcownika.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)
REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA