REKLAMA

Gorąco w Sejmie wokół nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 17 grudnia 2015 17:22
Gorąco w Sejmie wokół nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym (fot. Krzysztof Białoskórski/sejm.gov.pl)

W Sejmie trwa pierwsze czytanie nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. PO i Nowoczesna nie szczędzą krytyki partii rządzącej. W debacie pojawiło się też kilka naprawdę niezłych "kwiatków".

Poseł Witold Zembaczyński zauważył, że zmiany przeprowadzane przez PiS są nieprzypadkowo zbieżne z premierą nowej części "Gwiezdnych Wojen". Zauważył, że PiS staje po ciemnej stronie mocy. "Buduje pan mroczne imperium" - mówił do Jarosława Kaczyńskiego. Wtórował mu Wojciech Król. „Zacznę od tego, że jestem gorszego sortu. A na dodatek ze Śląska, więc z ukrytej opcji niemieckiej”. Poseł zastanawiał się, gdzie będzie siedziba TK (projekt PiS nie ma wyklucza przeniesienia siedziby TK do innego miasta). „Pan marszałek wspomniał, że będzie to Przemyśl. Przemyśl, jak się spojrzy na mapę, leży koło Jarosława. Rozumiem, że chodzi o to, żeby TK był koło Jarosława".

 Ostre słowa padły także z ust Zbigniewa Konwińskiego. - "Komuniści i złodzieje" okazało się, że w waszych ustach to pieszczoty, bo teraz okazuje się, że jesteśmy dla was współpracownikami gestapo. Teraz zabieracie się za TK. Co wy macie wspólnego z prawem i sprawiedliwością? Czy nie uważacie, że najwyższy czas zmienić nazwę partii?” – pytał.

Ryszard Petru wypomniał brak przygotowania projektu 500 zł na dziecko: „Jarosław Kaczyński obiecał 500 zł na dziecko dwa lata temu. Później obiecywali to Andrzej Duda i Beata Szydło. W pół roku nie jesteście w stanie przygotować tych ustaw, a w trzy dni piszecie ustawę o TK” – mówił.

Kamila Gasiuk-Pihowicz apelowała, by posłowie nie dali się sprowadzić „do roli maszynki do głosowania”. „PiS wygląda jak armia szeregowców dowodzona przez kaprala (…). Jesteście posłami na Sejm, a nie posłami Jarosława Kaczyńskiego” – przypominała.

Krzysztof Truskolaski porównał działania PiS do naprawy nowoczesnego samochodu za pomocą młotka i kilofa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • emigranckie wiedza braki 2015-12-18 07:59:31
    Do Andrzej Wysocki: Wybory parlamentarne w Polsce odbyły się 25 października 2015roku. SLD czy Zjednoczona Lewica nie uzyskali wymaganej 8procentowego poparcia, w związku z powyższym nie uzyskali mandatów parlamentarnych, wylecieli z gry mogą jedynie skandować w burdach ulicznych.
  • Andrzej Wysocki 2015-12-17 19:25:01
    Ci wszyscy na czerwono oznaczeni w tym artykule powyzej to znani krzykacze. Im jest obojetne dobro Polakow! Im jest wazne aby byc „ opornikiem „ dla wszystkiego co zaproponuje PiS. Moglbym dac glowe, ze w przyszlosci ( jak to bylo do tej pory w przeszlosci ) beda sie starali nie patrzec na nasze dobro, tylko na wlasne interesy. Oczekiwalismy jako narod rzeczowej dyskusji na temat tej zaproponowanej ustawy o zmianie ustawy o TK. Wiadomo jest ze PiS te zmiane ustawy opracowywal juz po zmianach dokonanych w lipcu b.r. Wszyscy wiemy ze Konstytucja z 1997r jest niedoskonala, ma takie dziury, ze daje pole do dokonywania oszustw w imie jejze. Musi byc poprawiona i musi byc przedyskutowana. Oczekujemy od PO, SLD i innych partii rzeczowych, wnikliwych wnioskow, a nie bombardowania. Niestety w sejmie jak zwykle pan Budka z PO dal popis swojej ignorancji. Nie bylo z jego strony ani jednego konkretu o tym projekcie ustawy ( a chyba jest prawnikiem ). Widzimy dokad zmierza PO. Kurs jest widoczny dla nas Polakow. Tego nie chcemy. Przypominam poslom, ze Sejm Polski to nie targowisko ani ubikacja. To jest nasz obronca, nasza wiara i nasz skarb. Szanujcie go WSZYSCY, bez wyjatku, poslowie.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA