REKLAMA

Gowin: Mam nadzieję, że N, PSL i Kukiz'15 zaakceptują normalny tryb pracy Sejmu

  • Autor: PAP/JS
  • 10 stycznia 2017 16:25
Gowin: Mam nadzieję, że N, PSL i Kukiz'15 zaakceptują normalny tryb pracy Sejmu Wicepremier Jarosław Gowin (fot. nauka.gov.pl)

Mam nadzieję, że Nowoczesna, PSL i Kukiz'15 zaakceptują "normalny tryb prowadzenia prac parlamentarnych" - podkreślił lider Polski Razem, wicepremier Jarosław Gowin po spotkaniu szefów partii u marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego ws. zażegnaniu kryzysu parlamentarnego.

"Trzy tygodnie toczyły się intensywne rozmowy na temat wyjścia z kryzysu, w jakim znalazł się polski parlament" - powiedział Gowin. Jak podkreślił jeszcze w poniedziałek lider Nowoczesnej Ryszard Petru zgadzał się z propozycjami, które sformułowała Nowoczesna. Tymczasem, jak zauważył, we wtorek, zgadza się z propozycjami, które sformułowała Platforma Obywatelska.

"W tej sytuacji mam nadzieję, że pozostaną w mocy, przynajmniej te deklaracje złożone i przez Ryszarda Petru, Władysława Kosiniaka-Kamysza i Pawła Kukiza, że te trzy kluby zaakceptują normalny tryb prowadzenia prac parlamentarnych" - zaznaczył Gowin.

"Wierzę, że również klub PO powstrzyma się od działań, które w oczywisty sposób sprzeczne są ze standardami parlamentarnymi i przynajmniej w naszej opinii sprzeczne są także z prawem" - podkreślił wicepremier.

Według Gowina "Nowoczesna dzisiaj ma problem sama ze sobą". Jak zaznaczył we wtorek doszło do nieoczekiwanej zmiany stanowiska Ryszarda Petru. "Wygląda na to, że rozstrzygnął się spór o pozycję lidera opozycji" - powiedział.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA