REKLAMA

Gowin o swojej partii: w koalicji zdobędziemy samodzielną większość

  • Autor: portalsamorzadowy.pl (Kasia Domagała Szymonek)
  • 21 października 2017 13:23
Gowin o swojej partii: w koalicji zdobędziemy samodzielną większość Fot. PTWP

Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego, założył nową partię. W 2019 roku liczymy, że odtworzona zostanie koalicja Zjednoczonej Prawicy i wspólnie z PiS-em i Solidarną Polską ponownie uda nam się zdobyć samodzielną większość - mówi wicepremier w rozmowie z Portalsamorzadowy.pl.

Jarosław Gowin w rozmowie z Portalsamorzadowy.pl zaprasza w szeregi swojej partii wszystkich, którzy podzielają te same poglądy.

- Nasz projekt wywołał ogólnopolskie zainteresowanie. Spodziewam się, że 4 listopada, podczas kongresu partii Polska Razem Zjednoczona Prawica, pojawi się wielu znanych samorządowców - mówi Gowin. 

- Przechodzi do nas duża część środowiska republikanów, przechodzi część obecnej partii Janusza Korwina-Mikke. Wreszcie ważna grupa bezpartyjnych samorządowców. Ale zgłosiły się do nas liczne stowarzyszenia, np. o profilu chrześcijańsko-demokratycznym. Myślę, że oni również będą cennym komponentem nowych struktur - dodaje. 

Pytany o poparcie, jakie zdobyć chce nowa partia, wicepremier mówi, że tym razem trzeba wyraźnie przekroczyć próg 40 proc., tak by koalicja Zjednoczonej Prawicy zdobyła samodzielną większość. 

Pytany o to, co stało za decyzją o utworzeniu nowego ugrupowania, Jarosław Gowin wskazuje na potrzebę integrowania rozproszonych środowisk konserwatywno-wolnorynkowych. 

- Uznałem, że właśnie nastał właściwy moment. Jestem przekonany, że jest to ważny etap w konsolidowaniu szerokiego obozu politycznego, który za 10-15 lat będzie ugrupowaniem liczącym się na scenie politycznej, na tym samym poziomie, co dzisiaj PiS czy Platforma Obywatelska - mówi wicepremier. 

Czytaj cały wywiad: Jarosław Gowin: trzeba wzmocnić samorządy

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA