REKLAMA

Gowin: Obecność władz na jubileuszu TK byłaby lekceważeniem zasad państwa prawa

  • Autor: PAP/JS
  • 17 października 2016 17:05
Gowin: Obecność władz na jubileuszu TK byłaby lekceważeniem zasad państwa prawa Zdaniem Gowina obecność władz byłaby formą lekceważenia dla zasad państwa prawa(fot.twitter.com/Jaroslaw_Gowin)

• Obecność najwyższych przedstawicieli władz państwowych na obchodzonym w Gdańsku jubileuszu 30-lecia Trybunału Konstytucyjnego byłaby niezasadna - ocenił wicepremier Jarosław Gowin.
• Jego zdaniem byłaby to forma lekceważenia dla zasad państwa prawa.

"Trybunał Konstytucyjny z własnej winy, tak naprawdę przede wszystkim z winy swojego prezesa, do tego stopnia nadszarpnął swój autorytet, że obecność najwyższych przedstawicieli władz państwowych byłaby w naszej ocenie niezasadna i byłaby jakąś formą lekceważenia dla zasad państwa prawa" - powiedział w poniedziałek podczas konferencji prasowej w Opolu wicepremier, minister nauki, pytany o komentarz do nieobecności premier i innych członków rządu na uroczystościach w Gdańsku.

Czytaj też: Rząd podsumuje ŚDM i porozmawia o Prawie wodnym

"Trybunał Konstytucyjny powinien stać na straży tych zasad, tymczasem - co widać już wyraźnie po faktach ujawnionych także w ostatnich tygodniach - pod koniec poprzedniej kadencji Trybunał dał się wykorzystać do pewnej manipulacji politycznej, która była wymierzona w te zasady" - dodał Gowin.

"Jak do tej pory, mimo że od wyborów minął rok, Trybunał nie podjął z własnej inicjatywy żadnych działań naprawczych, przeciwnie - raczej stara się działania naprawcze sabotować" - podsumował wicepremier, uczestniczący w poniedziałek w Kongresie Samorządowym w Opolu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.



REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA