REKLAMA

Gowin: Zależy nam, by zburzyć mur oddzielający naukę od zwykłych ludzi

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl/JS
  • 21 października 2016 21:51
Gowin: Zależy nam, by zburzyć mur oddzielający naukę od zwykłych ludzi Minister zapowiedział, że Uniwersytety Trzeciego Wieku w pilotażowej edycji, która zacznie się w październiku tego roku, dostaną wsparcie w wysokości 4 mln zł. (fot. Ministerstwo nauki/twitter)

- Zależy nam, by zburzyć mur oddzielający naukę od zwykłych ludzi. W przeszłości resort nauki nie skupiał się na tego typu inicjatywach - nie wspierał choćby Uniwersytetów Trzeciego Wieku, jedynego w swoim rodzaju fenomenu społecznego. Zmieniamy ten stan rzeczy - mówi w wywiadzie dla portalu wnp.pl minister nauki Jarosław Gowin.

Minister zapowiedział, że Uniwersytety Trzeciego Wieku w pilotażowej edycji, która zacznie się w październiku tego roku, dostaną wsparcie w wysokości 4 mln zł. 

Zasilimy też - i finansowo, i merytorycznie - Uniwersytet Młodego Odkrywcy; w pierwszej edycji (ruszy w semestrze letnim 2016/17) przeznaczymy na ten cel 1,6 mln zł, a w drugiej - nawet 5 mln zł. Inną inicjatywą dla dzieci i młodzieży staną się Naukobusy, czyli mobilne laboratoria naukowe, które – począwszy od przyszłego roku - odwiedzą aż 400 szkół. - powiedział minister.

- A skuteczność? Przez cały czas trwania programów realizowanych w ramach społecznej odpowiedzialności nauki będziemy monitorować ich przebieg i rezultaty - dodał.

Czytaj cały wywiad TUTAJ.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA