REKLAMA

Grabiec: W proteście PO nie doszukuję się żadnego naruszenia regulaminu Sejmu

  • Autor: PAP/JS
  • 23 stycznia 2017 17:07
Grabiec: W proteście PO nie doszukuję się żadnego naruszenia regulaminu Sejmu Rzecznik PO Jan Grabiec

• W proteście, który prowadzili w Sejmie posłowie nie doszukuję się żadnego naruszenia regulaminu Sejmu - zaznaczył rzecznik PO Jan Grabiec.
• Odniósł się do słów posła PO Marcina Święcickiego, który ocenił, że posłowie złamali sejmowy regulamin.

W niedzielę w "Bez retuszu" TVP Info poruszono temat kryzysu parlamentarnego, który miał miejsce w ostatnich tygodniach w Polsce. "Ja bym chciał żeby wszystkie czyny były legalne i mieściły się w standardach demokratycznych, ale czasami rzeczywiście, przyznaję, że w Sejmie złamaliśmy regulamin sejmowy, (...) myśmy złamali regulamin demonstrując tam, rzeczywiście blokując trybunę, ale marszałek chciał złamać konstytucję wyrzucając media z głównych budynków Sejmu" - mówił w programie poseł Święcicki. Jak podkreślił marszałek Sejmu Marek Kuchciński wycofał się z tego dopiero po proteście posłów opozycji.

Grabiec pytany przez dziennikarzy o wypowiedź Święcickiego, powiedział: "Nie wiem co miał na myśli".

Czytaj też: PO przyspiesza przygotowania do wyborów samorządowych

"Fakty są takie, że regulamin Sejmu złamał marszałek Kuchciński kilkakrotnie, po pierwsze proponując rzecz niezgodną z konstytucją i niezgodną z regulaminem Sejmu, czyli wyrzucenie dziennikarzy z Sejmu, później wykluczając z obrad posła, który nie naruszył regulaminu, co wszyscy widzieliśmy" - dodał.

Grabiec powiedział, że w działania posłów, którzy podjęli protest nie doszukuje się żadnego naruszenia regulaminu Sejmu. "Wypełnialiśmy swój mandat, oczekiwaliśmy, że marszałek Kuchciński spotka się z Prezydium Sejmu, spotka się z Konwentem Seniorów, że wyjaśniony zostanie status posła Szczerby i że wyjaśniony zostanie status dziennikarzy w Sejmie" - powiedział rzecznik PO.

Dopytywany, czy poseł Święcicki "wyszedł przed szereg", odpowiedział: "Nie znam tej wypowiedzi".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (1 komentarzy)

  • wszyscywszystkowiedzą 2017-01-24 13:18:27
    Grabiec. Idź do szkoły i naucz się podstaw prawa, choćby do poziomu studenta, pierwszego roku prawa. I nie zastanawiaj się ile siedzi diabłów na jednym łepku od szpilki. Platforma, to niedouczeni lenie.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA