REKLAMA

Gronkiewicz-Waltz murem za Ewą Kopacz

  • Autor: GP
  • 03 listopada 2015 14:37
Gronkiewicz-Waltz murem za Ewą Kopacz Hanna Gronkiewicz-Waltz. fot. facebook.com

Prezydent Warszawy, a zarazem wiceprzewodnicząca Platformy popiera działania Ewy Kopacz. Polityk jasno dała do zrozumienia, że pochwala działania premier, czym dała dowód swojego zaangażowania w trwającą dyskusję o przyszłości PO.

- Ewa Kopacz poniosła najmniejszą porażkę wyborczą – mówiła w wywiadzie dla TOK FM Gronkiewicz-Waltz. – Wygrała z Jarosławem Kaczyńskim, 230 tysięcy głosów na osobę, która nigdy nie startowała z Warszawy, to dobry wynik – podkreślała prezydent Warszawy sukces przewodniczącej PO. Dodała, że nadal wielu Polaków ufa premier Kopacz, co potwierdzają rankingi zaufania. Premier ustępującego rządu jest tu druga po prezydencie Andrzeju Dudzie.

28 470 głosów różnicy miedzy Kaczyńskim, a Kopacz

PKW podała dokładne wyniki wyborów w całym kraju. W Warszawie na Jarosława Kaczyńskiego głosowało 202 424 osób, podczas gdy na Ewę Kopacz 230 894, czyli o 28 470 więcej. Gronkiewicz-Waltz mocno akcentowała tę różnicę.

Problem przywództwa w PO

Gronkiewicz-Waltz jest zdania, że PO ma problem z przywództwem. Porównując obecnych polityków partii do Donalda Tuska mówiła o przepaści, która ich dzieli.

Prezydent Warszawy zwracała także uwagę na problem Nowoczesnej, która osłabiła pozycję PO i wyrosła na sprzeciwie jej elektoratu wobec likwidacji OFE, sztandarowego projektu Jacka Rostowskiego, gdy był ministrem finansów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA