REKLAMA

Grupiński: mamy do czynienia z niezwykłym precedensem

  • Autor: PAP
  • 25 listopada 2015 20:07
Grupiński: mamy do czynienia z niezwykłym precedensem Rafał Grupiński (fot. Adrian Grycuk/wikipedia/CC BY-SA 3.0 PL)

Mamy do czynienia z niezwykłym precedensem, jakim jest przerwanie kadencji wybranych przez poprzedni Sejm sędziów; to łamanie konstytucji, na Kremlu otwierają szampana - mówił wieczorem w środę w Sejmie Rafał Grupiński (PO).

Polityk PO zabrał głos po tym, jak posłowie zdecydowali, że Sejm zajmie się projektami uchwał ws. unieważnienia wyboru 5 sędziów TK wybranych w poprzedniej kadencji.

"Mamy do czynienia z niezwykłym precedensem, jakim jest przerwanie kadencji wybranych przez poprzedni Sejm sędziów" - mówił Grupiński. Prosił o przerwę na zwołanie konwentu seniorów.

"Jest wśród państwa wielu absolwentów prawa. To oznacza, że za chwilę Sejm większością może przyjąć uchwałę, która unieważnia państwa magisteria prawne, bo stracą one moc. Możemy powiedzieć, że ci, którzy głosowali wbrew konstytucji, powinni być w głosowaniu pozbawieni praw magisterskich, ponieważ łamią prawo konstytucyjne" - powiedział.

"Zastanówcie się państwo co robicie, łamiecie państwo konstytucyjne, na Kremlu otwierają szampana" - mówił do PiS Grupiński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • powrót do gry lidera PO 2015-11-25 21:46:11
    Powszechnie wiadome kto z obecnej Kancelarii Premiera RP odpowiada za zamach stanu, za cztery lata jak wygracie postawicie ich przed Trybunał Stanu, wpadli w własna kupę z Nowelizacją ustawy o TK- kadencyjność 3lata. Wnioski po przejęciu władzy za 4lata, po dwóch latach zmiana składu TK, nawijacie aferę i kolejna kadencja pewna, powtarzający się scenariusz z półgłówkami prawnikami(ręce opadają).REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA