REKLAMA

Grzegorz Piechowiak został posłem

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 19 lipca 2016 10:22
Grzegorz Piechowiak został posłem Piechowiak w ławach sejmowych zajął miejsce Maksa Kraczkowskiego, posła Prawa i Sprawiedliwości, który został powołany na stanowisko wiceprezesa PKO Banku Polskiego (fot. sejm/twitter)

• Grzegorz Piechowiak oficjalnie został posłem.
• We wtorek (19 lipca) złożył w Sejmie ślubowanie.
• Piechowiak w ławach sejmowych zajął miejsce Maksa Kraczkowskiego, posła Prawa i Sprawiedliwości, który został powołany na stanowisko wiceprezesa PKO Banku Polskiego.

Grzegorz Piechowiak był już posłem na Sejm III i VIII kadencji. Z wykształcenia jest  socjologiem. Ukończył studia na Wydziale Kościelnych Nauk Historycznych i Społecznych Akademii Teologii Katolickiej (aktualnie Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego) w Warszawie. Karierę zawodową rozpoczął w Rzymie, gdzie pracował w Ambasadzie Polskiej przy Stolicy Apostolskiej jako kierowca-intendent. Następnie został wicekonsulem w Ambasadzie RP w Rzymie.

Po powrocie z Włoch związał się z Akcją Wyborczą Solidarność. Z jej list z powodzeniem kandydował do Sejmu III kadencji. W 2002 roku wszedł do rady powiatu pilskiego z ramienia Porozumienia Samorządowego.

Czytaj też: Sejm rozpoczął posiedzenie

Obecnie należy do klubu Polska Razem. Zawodowo pracuje jako syndyk, nadzorca sądowy i zarządca.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA