REKLAMA

Grzegorz Schetyna broni prezydent Warszawy: Takie donosy to instytucja użytecznych idiotów

  • Autor: PAP/AT
  • 09 lutego 2017 09:37
Grzegorz Schetyna broni prezydent Warszawy: Takie donosy to instytucja użytecznych idiotów Chce przedsięwziąć kroki prawne, żeby chronić swoje dobre imię pani prezydent Gronkiewicz-Waltz - podkreślił Schetyna (Grzegorz Schetyna, fot.PO/Facebok.com)

• Szef PO Grzegorz Schetyna skomentował sprawę donosów na prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz dot. przyjęcia korzyści majątkowej.
• Ci, którzy składają takie donosy, to jest instytucja użytecznych idiotów - mówił.

W środę (8 lutego) Prokuratura Okręgowa Warszawa - Praga wszczęła postępowanie w sprawie przyjęcia w nieustalonym miejscu w 2008 roku korzyści majątkowej w kwocie 2,5 mln zł przez prezydenta Warszawy lub jego zastępcę. Sprawa ma związek z nieruchomością, na której są ogródki działkowe na Saskiej Kępie. Postępowanie zostało wszczęte po wezwaniu stołecznego radnego, członka stowarzyszenia Miasto Jest Nasze Jana Śpiewaka.

Przewodniczący Platformy, pytany w czwartek (9 lutego) w radiu TOK FM o komentarz w tej sprawie, powiedział: "Absurdalne. Jak słyszę i czytam, powodem jest wpis na blogu jakiegoś przedsiębiorcy z Jeleniej Góry, polityka lokalnego. (...) Ja uważam, że przy takiej sytuacji, przy takiej hucpie i donosach do prokuratury, które są kompletnie absurdalne i wyssane z palca, to, że chce przedsięwziąć kroki prawne, żeby chronić swoje dobre imię pani prezydent Gronkiewicz-Waltz, jest dobrą drogą" - podkreślił Schetyna.

W jego ocenie wszyscy ci, którzy w taki sposób "miotają oskarżenia, chociażby po to, żebyśmy mogli o tym rozmawiać w studiu, to jest instytucja użytecznych idiotów". Doprecyzował, że mówi o tych, którzy "donoszą i oskarżają bezpodstawnie".

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA