REKLAMA

Grzegorz Schetyna: Eurodeputowani PO nie będą uczestniczyć w debacie PE o Polsce

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 13 stycznia 2016 09:33
Grzegorz Schetyna: Eurodeputowani PO nie będą uczestniczyć w debacie PE o Polsce Schetyna: "Trudno sobie wyobrazić, żeby europosłowie Platformy bronili decyzji rządu odnośnie TK" (fot.schetyna.pl)

Grzegorz Schetyna mówił w "Salonie politycznym Trójki", że eurodeputowani Platformy Obywatelskiej nie powinni aktywnie uczestniczyć w debacie Parlamentu Europejskiego o Polsce. Nie będą stroną atakującą, ale też nie będą wspierać stanowiska rządu w Warszawie.

PE ma debatować o sytuacji w Polsce w przyszły wtorek, 19 stycznia. Szef sejmowej komisji spraw zagranicznych powiedział w radiowej Trójce, że jest jeszcze przed rozmową z przedstawicielami PO w Parlamencie Europejskim o tym, jak debata ma wyglądać.

"Uważam, że ta sprawa musi być poza polskimi eurodeputowanymi. Polscy europosłowie powinni być świadkami tej rozmowy, ale nie powinni brać w niej aktywnego udziału” – mówił Grzegorz Schetyna.

Zapewnił, że eurodeputowani PO nie będą stroną atakującą w trakcie dyskusji, ale też nie będą wspierać stanowiska rządu w Warszawie. 

"Trudno sobie wyobrazić, żeby europosłowie Platformy bronili decyzji rządu odnośnie TK, mediów publicznych itd. Ale uważam, że nie powinni mieć aktywnego udziału w tej dyskusji" - podkreślił.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.



REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA