REKLAMA

Grzegorz Schetyna: Nie ma wojny na opozycji

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 05 maja 2016 09:30
Grzegorz Schetyna: Nie ma wojny na opozycji W programie "Jeden na jeden" w TVN24 Grzegorz Schetyna zapewniał, że nie ma wojny na opozycji (fot. twitter/Platforma Obywatelska)

- Nie ma wojny wewnątrz opozycji. Opozycja będzie silna, jeśli nie będzie ze sobą walczyć. Marsz 7 maja pokaże naszą jedność - mówił Grzegorz Schetyna, lider Platformy Obywatelskiej.

W programie "Jeden na jeden" w TVN24 Grzegorz Schetyna zapewniał, że nie ma wojny na opozycji. Odniósł się tym samym do wpisu, jaki kilka dni temu zamieścił na Twitterze Ryszard Petru.

"Widzę, że PO uważa, że 7 maja to ich manifestacja...." - napisał, dodając zdjęcie jednego z bilbordów, które można spotkać w Warszawie. Plakat PO zachęca do udziału w marszu, a podpisane pod nim są KOD i PO.

- Nie ma wojny na opozycji - zapewnił Grzegorz Schetyna. - Platforma zarejestrowała dokumenty na początku kwietnia i organizuje ten marsz, ale uważamy, że to nie jest sprawa jednej partii. Dlatego zaprosiliśmy KOD i inne partie opozycyjne. Umówiliśmy się, że każdy w miarę własnych możliwości promuje ten marsz. Platforma zaangażowała się finansowo i czasowo w ten projekt. To wszystko jest na naszych barkach. Formalnie będziemy zaczynać i kończyć ten marsz. Ale cały marsz robimy wspólnie i promujemy go wspólnie - dodawał.

Czytaj też: PSL, Nowoczesna, PO, lewica i KOD wzywają do udziału w marszu 7 maja

Przewodniczący PO odniósł się także do słów Jarosława Kaczyńskiego. Ten w przemówieniu z okazji Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej zapewniał, że PiS nie zamierza wyprowadzić Polski z UE.

- Ci, którzy mówią o referendum ws. wystąpienia Polski z UE są "szkodnikami", jednak członkostwo w Unii nie oznacza zgody się "na wszystko" - mówił szef PiS Jarosław Kaczyński. Według niego przynależność Polski do UE jest "elementem bezpieczeństwa". "Traktujemy ją jako trwałą" - dodał.

Te słowa nie przekonują jednak Grzegorza Schetynę. Lider PO nadal podtrzymuje zdanie, że PiS chce wyjścia Polski z UE.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA