REKLAMA

Grzegorz Schetyna: Nikt już nie tratuje poważnie Antoniego Macierewicza. On kompromituje rząd, premier i prezydenta

 • Autor: PAP/AT
 • 21 lutego 2017 12:24
Grzegorz Schetyna: Nikt już nie tratuje poważnie Antoniego Macierewicza. On kompromituje rząd, premier i prezydenta Macierewicz po raz kolejny kompromituje swoimi wypowiedziami polską armię, rząd, premier Beatę Szydło i prezydenta Andrzeja Dudę - mówi Grzegorz Schetyna (Antoni Macierewicz, fot.mon.gov.pl/ppor. Robert Suchy)

• Szef MON Antoni Macierewicz swoimi wypowiedziami na temat katastrofy smoleńskiej kompromituje siebie, armię, premier Beatę Szydło i prezydenta Andrzeja Dudę - ocenił lider PO Grzegorz Schetyna.
• Jego zdaniem, nikt poważnie nie traktuje Macierewicza w Brukseli, ani w Polsce.

Schetyna był pytany na konferencji prasowej w Sejmie, jak ocenia ostatnie wypowiedzi szefa MON na temat katastrofy smoleńskiej.

"Nikt już poważnie nie traktuje ministra Macierewicza, ani w Brukseli, ani w Polsce, to wstyd, mówimy to bardzo wyraźnie. Macierewicz po raz kolejny kompromituje swoimi wypowiedziami polską armię, rząd, nie tylko siebie samego, także premier Beatę Szydło, ale także prezydenta Andrzeja Dudę, który jest zwierzchnikiem sił zbrojnych" - powiedział Schetyna.

MON we wpisie na Twitterze oceniło, że Grzegorz Schetyna "mija się z prawdą nt. współpr. Polska - NATO". "W Polsce mamy już 5 tys. żołnierzy USA za moment kolejne 1500 wojsk NATO" - podkreślono.

W ubiegłym tygodniu szef MON powiedział, że najwyższy czas, żeby NATO włączyło się w wyjaśnianie katastrofy smoleńskiej. Przy okazji spotkania ministrów obrony NATO Macierewicz rozmawiał na ten temat z naczelnym dowódcą sił NATO w Europie, amerykańskim generałem Curtisem Scaparrottim i ministrem obrony Wielkiej Brytanii Michaelem Fallonem.

Czytaj też: NATO zajmie się katastrofą smoleńską?

W poniedziałek wieczorem w Telewizji Republika Macierewicz powiedział, że NATO nie zobowiązało się do prowadzenia badania katastrofy. "Ani ja o to nie prosiłem, ani się z tym nie zwracałem, ani gen. Scaparotti o tym nie mówił. Za to mówiłem o włączeniu się poprzez przekazanie informacji, jakie NATO posiada, i taka obietnica została potwierdzona przez pana generała" - powiedział Macierewicz.

10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku w katastrofie Tu-154M zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (5 komentarzy)

 • Minister z Tworek 2017-02-22 09:01:51
  Co się czepiacie Schetyny. Cienki jest jak barszcz bez wkładki ale przy Maciarewiczu - notorycznym kłamcy i totalnym mitomanie, którego zdrowie psychiczne jest moim zdaniem pod wielkim znakiem zapytania, Schetyna jest gigantem i prawdziwym mężem stanu.
 • Józef. 2017-02-21 21:01:18
  Nikt już Schetyny nie traktuje poważnie!
 • IQ 2017-02-21 16:16:14
  ty amator, czas zażyć leki psychotropowe, bo jeśli nie znów izolatka i zabierzemy laptop !!!!!!!!!!!!!
 • artamator 2017-02-21 15:05:15
  Panie Schetyna. Czy jak żona przyprawia panu rogi to leci pan do sąsiada lub na policję ze skargą ? Czy też załatwia pan to jak mąż i mężczyzna tylko w gronie własnej rodziny ? Nie jest pan dla mnie mężczyzną ani tym bardziej autorytetem aby o czymkolwiek autorytatywnie się wypowiadać. Zagraża pan bezpieczeństwu moich dzieci, moich kolegów sąsiadów, tak samo jak w 1939 np mniejszość niemiecka w Polsce zagrażała Polsce i pomagała Wermachtowi podbić nasz kraj.....REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA