REKLAMA

Grzegorz Schetyna: Obchody Sierpnia'80 są wykorzystywane do politycznej hucpy

  • Autor: PAP/JS
  • 31 sierpnia 2017 16:11
Grzegorz Schetyna: Obchody Sierpnia'80 są wykorzystywane do politycznej hucpy Grzegorz Schetyna ocenił, że obchody rocznicowe są wykorzystywane "do politycznej hucpy i wykluczania" (fot. Grzegorz Schetyna/twitter)

Nie ma "szeroko rozumianej solidarności", solidarność jest albo jej nie ma - powiedział lider PO Grzegorz Schetyna w kontekście obchodów podpisania Porozumień Sierpniowych. Według niego Polacy powinni razem cieszyć się z przełomu, który zmienił historię Polski i historię świata.

Schetyna na briefingu w Gdańsku był pytany jak ocenia osobno organizowane obchody 37. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych - jedne przez KOD, drugie - przez NSZZ "Solidarność"; dopytywano go, czy takie oddzielne świętowanie nie jest porażką "szeroko rozumianej solidarności".

"Nie ma szeroko rozumianej solidarności, solidarność jest albo jej nie ma i to dotyczy nie tylko w historii, ale też i codziennych działań" - powiedział Schetyna. Według niego, w tę rocznicę "Polacy powinni być razem, koło siebie, ciesząc się z tego przełomu, który zmienił historię Europy i świata".

Tymczasem - ocenił Schetyna - obchody rocznicowe są wykorzystywane "do politycznej hucpy i wykluczania". Według lidera PO, to co dzieje się wokół obchodów pokazuje, że "komuś zależy na tym, by niszczyć symbole". "To skandaliczne" - powiedział Schetyna. Dodał też, że z roku na rok widzi "coraz więcej agresji".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA