REKLAMA

Grzegorz Schetyna: Odrzucenie przez prezydenta propozycji spotkania z Donaldem Tuskiem jest nieodpowiedzialne

  • Autor: PAP/AT
  • 20 lipca 2017 11:19
Grzegorz Schetyna: Odrzucenie przez prezydenta propozycji spotkania z Donaldem Tuskiem jest nieodpowiedzialne Jestem zdumiony, że nie tylko prezydent Duda nie znajduje czasu na rozmowę z przewodniczącym Rady Europejskiej czy na wymianę informacji, a odsyła go do aktywności brukselskiej - powiedział Grzegorz Schetyna (Donald Tusk, fot.facebook.com/europeancouncilpresident)

Odrzucenie przez prezydenta Andrzeja Dudę propozycji spotkania z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem ws. sytuacji w Polsce to działanie niezrozumiałe i nieodpowiedzialne - powiedział przewodniczący PO Grzegorz Schetyna.

"To jest w moim przekonaniu nieodpowiedzialne, bo dzisiaj my potrzebujemy i oczekuję tego od głowy państwa, od prezydenta kraju, że będzie dobrym ambasadorem sprawy polskiej, że będzie gwarantem polskiej praworządności i państwa prawa, a jeżeli on nie chce rozmawiać, nie chce odebrać od szefa Rady Europejskiej informacji odnośnie tego, jak Bruksela, jak Rada Europejska ocenia to, co się dzieje w Polsce, to jest działanie niezrozumiałe" - powiedział Schetyna dziennikarzom w czwartek w Sejmie.

W środę (19 lipca), że Tusk zaniepokojony przebiegiem dyskusji w organach UE i kluczowych stolicach na temat sytuacji w Polsce złożył prezydentowi propozycję spotkania, ale została ona odrzucona.

Informację tę potwierdził szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Jak przekazał, zdaniem prezydenta "nie ma pola do interwencji ze strony szefa Rady Europejskiej.

Komentując sprawę szef MSZ Witold Waszczykowski ocenił w czwartek, że Tusk "jest od tego, żeby bronić interesów Polski w Brukseli, a nie ingerować w proces wewnętrzny ani polityczny w Polsce".

Pytany przez dziennikarzy o wypowiedź Waszczykowskiego, lider Platformy przekonywał, że celem wysuniętej przez Tuska propozycji spotkania z prezydentem Dudą było pokazanie, "jak wygląda to, co dzieje się w Polsce dzisiaj z perspektywy Brukseli i Rady Europejskiej". "I trochę jestem zdumiony, że nie tylko prezydent Duda nie znajduje czasu na rozmowę z przewodniczącym Rady Europejskiej czy na wymianę informacji, a odsyła go do aktywności brukselskiej" - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • piestuskapies 2017-07-20 12:27:46
    A po co Tusk ma się spotykać z Andrzejem Dudą ??? Aby rozkręcić jakąś nową intrygę ??? Wystarczy, że Schetyna, Petru i inni DONOSICIELE codziennie donoszą na Polskę Tuskowi i innym władzom UE. Tusk niech czyta raporty MSZ Polski a dowie się wszystkiego co trzeba, bez randkowania z A.Dudą.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA