REKLAMA

Grzegorz Schetyna: PO apeluje do prezydenta o zawetowanie ustaw ws. KRS i SN

  • Autor: PAP/JS
  • 08 grudnia 2017 17:34
Grzegorz Schetyna: PO apeluje do prezydenta o zawetowanie ustaw ws. KRS i SN (Grzegorz Schetyna, fot.schetyna.pl)

Oczekujemy od prezydenta Andrzeja Dudy zawetowania uchwalonych przepisów dot. KRS i Sądu Najwyższego; nie może być tak, że głowa państwa bierze udział w łamaniu konstytucji w sposób, który prowadzi do odebrania sądom niezawisłości - powiedział lider PO Grzegorz Schetyna.

Sejm uchwalił nowelizację ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz nową ustawę o SN; obie autorstwa prezydenta Andrzej Dudy. Teraz trafią one do Senatu.

"Dzisiejsze posiedzenie Sejmu to czarny dzień dla polskiej demokracji. Zdarzyło się dziś coś zawstydzającego i hańbiącego. Większość PiS-owska złamała trójpodział władzy i niezawisłość sądów, złamała ją w porozumieniu z urzędnikami prezydenta" - powiedział Schetyna na briefingu w Sejmie, bezpośrednio po głosowaniach.

Zaznaczył, że Platforma oczekuje od prezydenta Dudy ponownego zawetowania przepisów: o KRS i Sądu Najwyższego. "Taką obietnicę (prezydent) złożył nam na spotkaniu dwa miesiące temu i tę obietnicę dziś przywołujemy i przypominamy. Nie może być tak, że strażnik konstytucji, głowa państwa, bierze udział w łamaniu konstytucji w taki sposób, że prowadzi to wprost do odebrania sądom niezawisłości" - podkreślił lider PO.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (1 komentarzy)

  • zgliczynski.kazimierz9@gm 2017-12-11 16:21:42
    Jak podał pan Minister Ziobro 1000 kasacji Sąd Najwyższy nie rozpatrzył czyżby byli narobieni ,,zatyrani, przepracowani ,,,ciekawe jak to jest w innych państwach czy taka lipę jak mówił młody Tusk odwalają,,,,zgryzota i cierpienie sprawy nie rozpatrzone a pisali to Adwokaci z stażem pełnoletnim,,, niektórzy siwi w podeszłym wieku ,,,to ciekawe zagadnienie warto by zrobić ładny film jak o DYZMIE i przedwojennych Domach Składowych zboża..To byłby bzseler Tri-pro-kwo.....REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA