REKLAMA

Grzegorz Schetyna: PO nie jest za przyjęciem uchodźców

  • Autor: PAP/JS
  • 09 maja 2017 19:29
Grzegorz Schetyna: PO nie jest za przyjęciem uchodźców Lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. (fot. PO/twitter)

Platforma nie jest za przyjęciem uchodźców - powiedział szef PO Grzegorz Schetyna dziennikarzowi TVP Info. "Jestem za tym, by nie przyjeżdżali do Polski" - dodał.

Kwestii przyjęcia imigrantów do Polski dotyczyło jedno z ugiegłotygodniowych pytań rzeczniczki PiS Beaty Mazurek do polityków PO.

O tę sprawę Schetyna został zapytany przez dziennikarza TVP Info. Pytanie brzmiało, czy jest za przyjęciem uchodźców do Polski. "Nie, jestem za tym, żeby nie przyjeżdżali do Polski" - odpowiedział szef Platformy.

Dopytywany czy jest to oficjalne stanowisko Platformy, że nie przyjmujemy uchodźców, lider PO odparł: "tak, tak, Platforma nie jest za przyjęciem uchodźców".

Nagranie tej rozmowy z szefem PO, TVP Info umieściła na swym profilu na twitterze. W komentarzu do tego nagrania rzecznik PO Jan Grabiec napisał na twitterze m.in.: "Tak ma wyglądać rozmowa @pisorgpl z opozycją? Politycy PiS wysyłają dziennikarzy bo boją się prawdziwej debaty. Odwagi! #WzywamyDoDebaty".

Wcześniej na konferencji prasowej we wtorek Schetyna odnosząc się do sprawy przyjęcia imigrantów ocenił, że "nie ma żadnych decyzji, które wymagają natychmiastowych decyzji". "Jest pytanie, czy będziemy uczestniczyć w rozmowie na temat solidarnego działania Unii Europejskiej w tej kwestii" - dodał Schetyna.

W 2015 roku rząd Ewy Kopacz zaakceptował unijną decyzję o podziale uchodźców, docierających do Europy. Ogólnie rozdzielonych miało zostać 120 tys. osób. Polsce miało przypaść ponad 6 tys. uchodźców.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • POLAK-Z RODZINĄ 2017-05-10 01:30:07
    platforma to zawsze "elegancka": jest za a nawet przeciw, podając lewą nogę? Przyozdobiona plusami ujemnymi i minusami dodatnimi,**REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA