REKLAMA

Grzegorz Schetyna: Pochwaliłbym premier za to, że wytrzymała z Jarosławem Kaczyńskim

  • Autor: PAP/JS
  • 14 listopada 2017 22:15
Grzegorz Schetyna: Pochwaliłbym premier za to, że wytrzymała z Jarosławem Kaczyńskim Lider PO zapytany w programie "Kropka na i" w TVN24, czy jest coś, za co mógłby pochwalić obecną premier, odparł: "za to, że wytrzymała z Kaczyńskim dwa lata". (fot.twitter.com/Platforma_org)

Premier Beatę Szydło pochwaliłbym za to, że wytrzymała dwa lata z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim - w ten sposób szef PO Grzegorz Schetyna odniósł się do zbliżającego się dwulecia rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Prezydent Andrzej Duda desygnował Beatę Szydło na premiera 13 listopada 2015 r., a powołanie jej rządu nastąpiło 16 listopada.

Lider PO zapytany w programie "Kropka na i" w TVN24, czy jest coś, za co mógłby pochwalić obecną premier, odparł: "za to, że wytrzymała z Kaczyńskim dwa lata".

Ocenił przy tym, że przez minione dwa lata zmieniło się w Polsce "bardzo dużo". "Zostały zrujnowane sądy - zajmował się tym minister sprawiedliwości i prezydent, przyzwalała na to pani premier. Zniszczona została konstrukcja emerytalna, czyli ZUS, zwiększa się zadłużenie" - wyliczał Schetyna.

Przyznał, że spada bezrobocie, jednak - według niego - jest to proces, który trwa od czasu rządów PO-PSL. Odnosząc się do programu Rodzina 500 Plus powiedział, że jest finansowane "z pożyczonych pieniędzy". "Wicepremier (minister finansów Mateusz Morawiecki) wydaje pożyczone pieniądze, zadłuża państwo" - zaznaczył lider Platformy.

Przekonywał, że zdecydowana większość państw europejskich, mając nadwyżkę budżetową, redukuje zadłużenie, przygotowując się na trudniejsze czasy. "Przecież w ekonomii raz jest sytuacja lepsza, raz jest hossa, raz jest bessa" - zauważył lider PO.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA