REKLAMA

Grzegorz Schetyna: polityczne polowanie na posłów opozycji

  • Autor: PAP/rs
  • 13 kwietnia 2018 13:02
Grzegorz Schetyna: polityczne polowanie na posłów opozycji Zatrzymanie posła Gawłowskiego pokazuje polityczną nagonkę na posłów opozycji - uważa Grzegorz Schetyna. (Fot. PTWP)

Zatrzymanie przez CBA Stanisława Gawłowskiego pokazuje polityczną nagonkę i polityczne polowanie na posłów opozycji - Gawłowski pojechał do prokuratury z prośbą o możliwość złożenia zeznań - powiedział w piątek szef PO Grzegorz Schetyna.

Na polecenie prokuratora CBA zatrzymało w piątek Gawłowskiego. Po przesłuchaniu może zaistnieć konieczność zastosowania wobec niego środków zapobiegawczych, w tym wystąpienia do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania; jeszcze w piątek poseł usłyszy zarzuty - poinformowała PK.

Schetyna na konferencji prasowej w Sejmie ocenił, że sytuacja związana z zatrzymaniem Gawłowskiego jest absurdalna.

"Poseł Stanisław Gawłowski pojechał do prokuratury w Szczecinie, żeby poprosić o możliwość złożenia zeznań, to już jest któraś jego wizyta w prokuraturze w Szczecinie. Został zatrzymany formalnie na korytarzu prokuratury, więc być może usłyszy wreszcie zarzuty i będzie mógł porozmawiać z prokuratorem i wyjaśnić te wszystkie kwestie" - powiedział lider Platformy.

"To pokazuje absurd, totalny absurd tej sytuacji i taką polityczną nagonkę, polityczne polowanie na posłów opozycji. Widzieliśmy to wczoraj w głosowaniu odbierającym immunitety Kamili Gasiuk-Pihowicz i Ryszardowi Petru. To jest dalszy tego ciąg, będziemy bardzo solidarnie współpracować i twardo stawiać warunki, będziemy walczyć o demokrację parlamentarną i o wolności obywatelskie i nie damy się zniszczyć" - dodał Schetyna.

Czytaj: CBA zatrzymało formalnie posła Gawłowskiego

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA