REKLAMA

Grzegorz Schetyna: Polska premier wezwana na europejski dywanik

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 19 stycznia 2016 09:38
Grzegorz Schetyna: Polska premier wezwana na europejski dywanik Grzegorz Schetyna zwrócił uwagę, że politycy PiS funkcjonują w „dwóch światach” (fot.schetyna.pl)

"Jedziemy tam wezwani. Polski rząd i polski premier jest wezwany do Europy na europejski dywan i ma się tłumaczyć z tego, co robi w Polsce. Nigdy tak nie było" - mówił Grzegorz Schetyna o dzisiejszej (19 stycznia) debacie w PE w programie „Gość poranka” w TVP Info.

"Byliśmy jeszcze kilka miesięcy temu krajem z „big six”, czyli tej największej szóstki krajów europejskich" – mówił gość TVP Info. Podkreślił, że „pozycja Polski w ostatnich tygodniach ulega bardzo stopniowej, ale konsekwentnej degradacji”.

Dzisiejszą debatę o Polsce w Parlamencie Europejskim ocenia jako ostrzeżenie dla kraju.

"To jest pewnego rodzaju ostrzeżenie, które daje Europa, w tym wypadku Parlament Europejski , wskazując Polskę jako kraj, który może robić problemy prawne, strukturalne wspólnocie europejskiej"  – mówił były szef MSZ. 

Grzegorz Schetyna zwrócił uwagę, że politycy PiS funkcjonują w „dwóch światach”. "Kiedy są w Brukseli, za granicą, są bardzo grzeczni, spolegliwi. Mówią, że nic się nie dzieje, że wszystko jest w porządku, a w kraju język legislacji, decyzji politycznych, parlamentarnych jest zupełnie inny" – ocenił.

Odniósł się również do spotkania szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska z Andrzejem Dudą, podczas którego prezydent zapewniał, że Polska jest członkiem wspólnoty europejskiej.

"Bardzo podobne rzeczy prezydent mówił w Polsce, a podpisywał w ciągu kilkudziesięciu minut projekty ustaw, które chociażby zabierały niezależność Trybunałowi Konstytucyjnemu czy mediom publicznym. Nie mam niestety dobrej oceny tych deklaracji" – mówił Grzegorz Schetyna.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Kabareciarz 2016-01-19 12:40:24
    Oj Schetyna, Schetyna...kiepska łepetyna. Chyba nie czytał Miłosza! Najpierw podpala, a potem mówi, ze jest pożar i trzeba gasic! Proponuję posluchać aktualnie Pietrzaka, który dokładnie mówi, czym jestTargowica!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA