REKLAMA

Grzegorz Schetyna: Prezydent ma poważnie rozważyć moją prośbę ws. zwołania RBN nt. Macierewicza

  • Autor: PAP/JS
  • 13 września 2017 17:33
Grzegorz Schetyna: Prezydent ma poważnie rozważyć moją prośbę ws. zwołania RBN nt. Macierewicza Prezydent Andrzej Duda spotyka się w środę z przedstawicielami klubów parlamentarnych (fot. Andrzej Hrechorowicz/KPRP)

Lider PO Grzegorz Schetyna zwrócił się, podczas środowego (13 września) spotkania, z prośbą do prezydenta Andrzeja Dudy, by zwołał posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego ws. działalności i powiązań szefa MON Antoniego Macierewicza. Według Schetyny prezydent ma "poważnie rozważyć" prośbę.

Prezydent Andrzej Duda spotyka się w środę z przedstawicielami klubów parlamentarnych na temat projektowanych w jego kancelarii nowych rozwiązań dotyczących Krajowej Rady Sądownictwa i Sądu Najwyższego. Gośćmi prezydenckiego Pałacu byli po południu m.in. politycy Platformy.

Lider PO relacjonował dziennikarzom po spotkaniu, że jednym z jego tematów była działalność szefa MON. "W związku ze złą aktywnością i z tym wszystkim, o czym dowiadujemy się, szczególnie w ostatnich tygodniach i miesiącach, szczególnie po wydaniu książki Tomasza Piątka odnośnie ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza, (...) prosiłem pana prezydenta Dudę, żeby zwołał posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, która zajmie się tą sprawą" - powiedział Schetyna.

Szef PO chciałaby zwrócić się, podczas takiej narady, do premier Beaty Szydło, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, także do samego Macierewicza, by "w otwarty, bardzo jasny i precyzyjny sposób wyjaśnił oskarżenia", które znajdują się w książce Tomasza Piątka i "pojawiają się w innych miejscach". "To sprawa poważna i dotyczy naszego bezpieczeństwa" - przekonywał Schetyna.

Według lidera Platformy Andrzej Duda powiedział, że "poważnie rozważy" jego prośbę.

Prośba Schetyny o zwołanie posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego to niejedyna środowa inicjatywa Platformy dotycząca Antoniego Macierewicza. Wcześniej posłowie tego ugrupowania zaapelowali do premier Szydło, by zawiesiła szefa MON oraz wyjaśniła jego powiązania z osobami, które "mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa". Platforma złożyła też projekt dezyderatu do sejmowej komisji obrony narodowej w sprawie kontaktów ministra; chodzi m.in. o kontakty Macierewicza z osobami, o których pisze w swej książce Tomasz Piątek. Komisja ma rozpatrzyć projekt za dwa tygodnie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • sunshade 2017-09-14 01:16:08
    Macierewicz Polsce nie zagraża. Ale ja bym na przykład skłonił Prezydenta RP do zwołania Rady BN w sprawie Grzegorza Schetyny. Dlaczego ? To proste. Jest "totalnie" niebezpiecznym osobnikiem, który z rozpaczy nad przyszłym losem POkrętaczy, może wywołać w Polsce rozruchy, prowadzące do wojny domowej. Bruksela i Berlin, tylko na to czekają.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA