REKLAMA

Grzegorz Schetyna przypilnuje negocjacje ws. budżetu Unii Europejskiej

  • Autor: PAP/PSZ
  • 27 kwietnia 2018 12:00
Grzegorz Schetyna przypilnuje negocjacje ws. budżetu Unii Europejskiej Grzegorz Schetyna twierdzi, że rząd źle prowadzi negocjacje ws. budżetu Unii Europejskiej (fot. Darek Warczakoski / Shutterstock.com)

Szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna zapowiedział w piątek złożenie wniosku o informację rządu ws. prowadzonych negocjacji dot. unijnego budżetu. Według Schetyny, rząd premiera Mateusza Morawieckiego "oddaje walkowerem" negocjacje budżetowe.

Schetyna stwierdził na konferencji prasowej, że obecnie polski rząd nie angażuje się w odpowiedni sposób w negocjacje ws. unijnego budżetu.

Lider PO krytykował m.in. premiera Morawieckiego, minister finansów Teresę Czerwińską oraz prezydenta Andrzeja Dudę.

"Mówię o walkowerze polskiego rządu, rządu PiS w tej ważnej kwestii. To nie jest tak, że te pieniądze nam się należą (...), że to wszystko już jest naznaczone i zdecydowane, to wymaga stałej, ciężkiej, mozolnej, konsekwentnej pracy" - powiedział.

Według Schetyny, dziś Polska jest w trudnej sytuacji - w najbliższej perspektywie finansowej może otrzymać dużo mniej środków z unijnego budżetu.

"Złożymy wniosek o informację rządu w tej kwestii" - zapowiedział lider PO. "Ile będzie mniej pieniędzy w następnym budżecie UE? Jaka jest skala zaniedbań wynikająca z braku aktywności PiS-owskiego rządu? O tym chcemy rozmawiać na najbliższym posiedzeniu Sejmu" - dodał szef PO.

Komisja Europejska 2 maja ma przedstawić projekt budżetu na lata 2021-2027.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Laura Miletich 2018-04-27 18:00:28
    Nie wierze w dobre intencje Schetyny-czekokolwiek dotknie sie Po I Nowoczesna konczy sie z zametem i zlymi konsekwencjami dla Polski.Wierze w Premiera Morawieckiego i obecny Rzad Zjednoczonej Prawicy-jezeli opozycja nie bedzie robic swinstw bedzie dobrze-tylko,ze targowica oprocz szkalowania kraju ,falszywych donosow nie jest zdolna zrobic nic pozytywnego dla Polski-powinna byc wyeliminowania z zycia politycznego -Polacy maja szanse ich posprzatac po prostu NIE GLOSOWAC NA NICHREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA