REKLAMA

Grzegorz Schetyna trzyma kciuki za Nowoczesną

  • Autor: PAP/PSZ
  • 10 maja 2018 15:24
Grzegorz Schetyna trzyma kciuki za Nowoczesną Grzegorz Schetyna chce dla Nowoczesnej jak najlepiej? (fot. Twitter)

Tak czasami bywa, że partie przeżywają trudny czas; trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze w Nowoczesnej, głęboko wierzę, że tak będzie - oznajmił lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, komentując odejście z Nowoczesnej dwóch posłanek: Joanny Scheuring-Wielgus i Joanny Schmidt.

Joanna Scheuring-Wielgus poinformowała 9 maja, że dostała zakaz wypowiadania się na temat osób niepełnosprawnych w Sejmie i - jak stwierdziła - to sprawiło, że została przekroczona "czerwona linia". Wyjaśniła, że o zakazie wypowiadania się zdecydowało prezydium klubu, a o decyzji dowiedziała się "internetowo". Joanna Schmidt po ogłoszeniu decyzji o swoim odejściu mówiła, że nie godzi się na "sekowanie w partii wartościowych ludzi".

"Tak czasami bywa, że partie przeżywają trudny czas, a potem dopiero oceniamy jak silne są w jaki sposób przechodzą te kłopoty. Trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze w Nowoczesnej. Głęboko w to wierzę, że tak będzie" - powiedział Grzegorz Schetyna.

Czytaj także: Lubnauer o Petru: jeśli ma wystąpić z Nowoczesnej, to jak najszybciej

Jak dodał, rozmawiał ze Schmidt i Scheuring-Wielgus. "Deklarują wsparcie dla Koalicji Obywatelskiej, dla całej kampanii samorządowej tak, że tu nie będzie żadnych perturbacji. Chcą natomiast pisać nowy scenariusz polityczny po wyborach samorządowych. Każdy ma takie prawo. Ja jestem zwolennikiem integracji opozycji, a nie podziałów i tutaj się trochę różnimy" - zaznaczył lider PO.

Polityk nie obawia się, że z Nowoczesnej mogą odejść kolejni posłowie. "Nie mam takich sygnałów" - powiedział. Powtórzył, że najważniejsza jest obecnie integracja opozycji, budowa silnego frontu przeciwko Prawu i Sprawiedliwości. "Tego oczekują wyborcy" - zaznaczył Schetyna.

Czytaj również: Kolejna posłanka opuszcza Nowoczesną

Joanna Schmidt i Joanna Scheuring-Wielgus to stronniczki twórcy i b. lidera Nowoczesnej Ryszarda Petru. Nieoficjalnie media informują, że w najbliższym czasie również on opuści ugrupowanie, które zakładał. Polityk założył w styczniu Stowarzyszenie o nazwie "Plan Petru". Przywództwo w Nowoczesnej stracił w listopadzie zeszłego roku, kiedy działacze partii wybrali nowym szefem Katarzynę Lubnauer.

W połowie kwietnia liderzy PO i Nowoczesnej poinformowali o zamiarze wspólnego startu w jesiennych wyborach samorządowych pod szyldem "Platforma.Nowoczesna. Koalicja Obywatelska". Chcą tworzyć wspólne listy do sejmików województw, a także w części miast wystawić wspólnych kandydatów na prezydentów, czy burmistrzów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA