REKLAMA

Grzegorz Schetyna: Z Katarzyną Lubnauer będę rozmawiał o problemach do wspólnego rozwiązywania

  • Autor: PAP/JS
  • 04 grudnia 2017 16:04
Grzegorz Schetyna: Z Katarzyną Lubnauer będę rozmawiał o problemach do wspólnego rozwiązywania Grzegorz Schetyna ocenił również, że spotkanie ma pokazać, że w tych kwestiach partie mogą ze sobą rozmawiać, a co więcej - podejmować decyzje. (Grzegorz Schetyna, fot.schetyna.pl)

Na wtorkowym (5 grudnia) spotkaniu z przewodniczącą Nowoczesnej Katarzyną Lubnauer będzie rozmowa o problemach, które Nowoczesna i PO powinny wspólnie rozwiązywać; musimy zbudować front obrony normalności, wolności i demokracji – zadeklarował w Katowicach lider PO Grzegorz Schetyna.

Katarzyna Lubnauer, która w poprzednią sobotę została wybrana nową przewodniczącą Nowoczesnej, poinformowała przed tygodniem, że ma zamiar w najbliższym czasie spotkać się z liderami wszystkich ugrupowań opozycyjnych. Schetyna mówił później, że tematem jego spotkania z Lubnauer ma być współpraca obu ugrupowań w Sejmie oraz przed wyborami samorządowymi.

"Będziemy rozmawiać o wszystkich okolicznościach" - powiedział przewodniczący Platformy wskazując, że rozmowa będzie dotyczyła m.in. wspólnego spojrzenia na "fundamenty".

"Bo przecież różnimy się, jesteśmy w różnych partiach, mamy różne poglądy w różnych sprawach, ale co do takiego fundamentu, spojrzenia na zagrożenia dla demokracji, ograniczenie wolności, praw obywatelskich, obrony samorządu - tu jestem przekonany, że będziemy mówili jednym głosem" - wskazał.

Ocenił również, że spotkanie ma pokazać, że w tych kwestiach partie mogą ze sobą rozmawiać, a co więcej - podejmować decyzje.

"To nie będzie proste, ale uważam, że to musi być taki sygnał, który będziemy wspólnie wysyłali przede wszystkim do tych, którzy będą wykluczeni z tych wyborów samorządowych, czyli niezależnych samorządowców, którzy są więcej niż dwie kadencje, a PiS chce im odebrać mandat i możliwość kandydowania"

"My musimy zbudować taki front obrony normalności i tak naprawdę wolności i demokracji - i o tym będziemy rozmawiać" - zaznaczył dodając, że przed wtorkowym spotkaniem z Lubnauer jest "otwarty i optymistycznie nastawiony do tej rozmowy".

Zastrzegł, że na spotkaniu z szefową Nowoczesnej nie będzie listy spraw do uzgodnienia i załatwienia. "Będziemy mówili o problemach, które wspólnie musimy czy powinniśmy rozwiązywać. Ważne jest zbudowanie zaufania, bo zawsze po wyborach wewnętrznych przychodzi nowy etap. Jest nowa przewodnicząca, więc jest nowy etap" - ocenił.

Zapewnił też, że bardzo dobrze ocenia ostatni czas współpracy z Ryszardem Petru. "Wiele rzeczy udało nam się załatwiać. Jestem przekonany, że będziemy tę dobrą współpracę między partiami - tak bliskimi jak Nowoczesna i Platforma - nadal prowadzić. Jestem gorącym zwolennikiem dobrej współpracy, bo tego Polacy od nas oczekują i nie możemy ich zawieść" - powiedział.

Dopytywany o kwestię kandydatury Rafała Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy Schetyna odpowiedział, że "mógłby powiedzieć, że sprawa Rafała Trzaskowskiego jest dla niego zamknięta - bo jest najlepszym kandydatem na prezydenta Warszawy strony opozycyjnej".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA