REKLAMA

Grzegorz Schetyna zostanie nowym premierem?

 • Autor: PAP/AT
 • 13 marca 2017 08:27
Grzegorz Schetyna zostanie nowym premierem? Lider Platformy Grzegorz Schetyna "to naturalny kandydat na nowego premiera" (Grzegorz Schetyna, fot.twitter.com/SchetynadlaPO)

Naturalnym kandydatem na premiera jest Grzegorz Schetyna - uważa Iwona Śledzińska-Katarasińska. Kandydat na nowego premiera zgodnie z konstytucją musi zostać uwzględniony we wniosku o konstruktywne wotum nieufności dla Rady Ministrów.

• Lider Platformy Grzegorz Schetyna to naturalny kandydat na nowego premiera - uważa Iwona Śledzińska-Katarasińska.
• Dodała jednak, że nazwisko kandydata w przygotowywanym obecnie wniosku PO o wotum nieufności dla rządu, zostanie wskazane po dyskusji.
• Na pewno będzie to kandydat, który sprosta temu zadaniu - wyjaśniła.

Złożenie wniosku o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło Schetyna zapowiedział w piątek (10 marca). Inicjatywa to pokłosie czwartkowego (9 marca) szczytu UE, na którym ponownie wybrany szefem Rady Europejskiej został Donald Tusk. Sprzeciw w tej sprawie wyraził tylko polski rząd, który na funkcję tę zaproponował europosła Jacka Saryusz-Wolskiego. Z informacji PAP wynika, że wniosek o odwołanie rządu ma trafić do Sejmu pod koniec przyszłego tygodnia.

Śledzińska-Katarasińska poinformowała w programie Radia Zet i Polsat News, że wniosek jest obecnie przygotowywany. "Oczywiście to musi być umotywowane, choć nie jest to trudne" - powiedziała posłanka Platformy. Jej zdaniem, Polska skompromitowała się podczas czwartkowego szczytu UE. "Styl, argumenty, sposób załatwienia tego, rozmowa, zachowanie w tej Brukseli - nic dziwnego, że 70 proc. Polaków nie jest w stanie tego zaakceptować" - dodała.

Posłanka zapowiedziała, że kandydat na nowego premiera, który - zgodnie z konstytucją - musi zostać uwzględniony we wniosku o konstruktywne wotum nieufności dla Rady Ministrów, zostanie wskazany po wewnątrzpartyjnej dyskusji.

Dopytywana o nazwisko, zaznaczyła, że "na pewno będzie to kandydat, który sprosta temu zadaniu". Jak dodała, naturalnym kandydatem na premiera jest Grzegorz Schetyna. "Jest liderem ugrupowania, które taki wniosek składa, ale to nie znaczy, bo u nas jest troszkę inaczej niż w PiS, że nie będzie dyskusji i że nie będą rozważane (inne) kandydatury" - powiedziała Śledzińska-Katarasińska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • STARY POLAK 2017-03-14 13:07:58
  A cóż on umie,chyba zdemontować kraj do końca czego nie zdążyli zrobić przez osiem lat
 • antoni antczak 2017-03-13 17:23:45
  chyba w klubie niesiołowskiego
 • Agata lat82 2017-03-13 12:46:19
  Odpowiadam na pytanie tytułowe: NIE DAJ BOŻE !!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA