REKLAMA

Grzegorz Tobiszowski: Katowice to doskonałe miejsce na szczyt klimatyczny ONZ

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl
  • 01 czerwca 2017 17:21
Grzegorz Tobiszowski: Katowice to doskonałe miejsce na szczyt klimatyczny ONZ Wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski (Fot. PTWP/Michał Oleksy)

Niezwykle cieszy mnie informacja o organizacji Konferencji Klimatycznej ONZ w Katowicach. Przy tej okazji chcemy pokazać, że węgiel może być paliwem czystym i ekologicznym - komentuje Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii.

- Jestem przekonany, że będzie to doskonała okazja do promocji miasta i regionu, ale także do zaprezentowania światu innowacyjnego polskiego górnictwa węglowego. Przy okazji tego wydarzenia chcemy upowszechnić wiedzę, że węgiel, odpowiednio wzbogacany i spalany we właściwych warunkach technicznych może być paliwem czystym i ekologicznym - powiedział Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii.

Grzegorz Tobiszowski od dawna zabiegał o organizację szczytu w Katowicach.

W ramach szczytu COP24 odbędą się 24. Konferencja Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (COP24), 14. Spotkanie Stron Protokołu z Kioto (CMP14) oraz Konferencja Sygnatariuszy Porozumienia Paryskiego (CMA1).

W wydarzeniu tym może wziąć udział ok. 15 tysięcy uczestników i ok. 13 tysięcy gości z ponad 190 krajów.

Więcej przeczytasz tutaj. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA