REKLAMA

Guy Verhofstad rozesłał projekt rezolucji ws. Polski

 • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
 • 27 stycznia 2016 13:03
Guy Verhofstad rozesłał projekt rezolucji ws. Polski Rezolucja przygotowana przez Guy’a Verhofstadta, szefa europejskich liberałów, nie zawiera bezpośredniej krytyki polskiego rządu. (fot.: twitter)

Guy Verhofstadt, znany z ostrej krytyki rządów Prawa i Sprawiedliwości, rozesłał do europarlamentarzystów projekt krótkiej rezolucji dotyczącej Polski. Decyzja w sprawie jej ewentualnego przyjęcia ma zapaść w czwartek (28 stycznia).

Jak donosi RMF FM, rezolucja przygotowana przez Guy’a Verhofstadta, szefa europejskich liberałów, nie zawiera bezpośredniej krytyki polskiego rządu. Zapowiada jednak, że Parlament Europejski będzie analizował szczegółowo rezultaty uruchomionego przez Komisję Europejską procesu nadzoru i wróci do tematu po tym, jak Komisja Wenecka wyda swoją opinię w sprawie zmiany przepisów dotyczących Trybunału Konstytucyjnego.

Czytaj też: Verhofstadt o Polsce w Parlamencie Europejskim: PiS nadużywa większości, by rozmontowywać system

Chadecy (należą do nich m.in. Platforma Obywatelska i PSL) oraz socjaliści w PE są dosyć sceptyczni wobec propozycji Verhofstadta - uważają, że wnosi niewiele nowego. –  To nie ma wielkiego sensu, bo w rezolucji niczego nie ma, ale możemy z tym żyć – powiedział korespondentce RMF FM Katarzynie Szymańskiej-Borginon jeden z eurodeputowanych z grupy socjalistów.

Korespondentka usłyszała w PE, że dla Polski zgoda nawet na tak małą rezolucję byłaby niekorzystna.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • spragniony123 2016-01-28 09:42:41
  Boją się że PiS rozmontowuje system .przecież o to właśnie chodzi. Po to właśnie głosowałem na PiS żeby rozmontował system który rozmontowywał Polskę. Niemcy boją się silnej polski stąd tyle wściekłości na PiS który powstrzymał inwazję na Polskę i nie ważne jakiego typu, gospodarczego czy,przecież była grożba że jak będzie trzeba to na siłę wepchną nam migrantów
 • Snake 2016-01-28 07:48:09
  Niech ten pan się zajmie swoim podwórkiem, nudzi mu się. Za unijną pensje chce koniecznie wykazać, że cokolwiek robi. Niech się zajmie istotnymi dla Belgii skoro mu tak dobrze szło na rodzimym gruncie.
 • SK 2016-01-27 15:00:35
  Czy ten pan to przyjaciel Pana Tuska?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA