REKLAMA

Halina Szymańska nową szefową Kancelarii Prezydenta

  • Autor: PAP/AT
  • 12 czerwca 2017 07:14
Halina Szymańska nową szefową Kancelarii Prezydenta (fot.:Marcin Białek/wikipedia.org/CC BY-SA 3.0)

Dotychczasowa wiceprezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Halina Szymańska zostanie nową szefową Kancelarii Prezydenta.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji Halina Szymańska zastąpić Małgorzatę Sadurską na stanowisku szefowej Kancelarii Prezydenta.

W ubiegły czwartek (8 czerwca) poinformowano, że Sadurska złożyła rezygnację z funkcji szefowej Kancelarii Prezydenta z dniem 12 czerwca. Przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk podał, że Sadurska jest kandydatką do zarządu PZU.

Powołanie Szymańskiej nastąpi w poniedziałek (12 czerwca).

- O godz. 13.30 odbędzie się ceremonia odwołania obecnej szefowej Kancelarii Prezydenta i powołania nowego szefa kancelarii - powiedział w poniedziałek rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.

Urodzona w 1959 roku w Żarach Halina Szymańska z wykształcenia jest lekarzem weterynarii, absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Akademii Rolniczej we Wrocławiu. Jest lekarzem higieny i epidemiologii.

Ukończyła także podyplomowe studia z prawa administracyjnego i samorządowego oraz studia doktoranckie z nauk ekonomicznych na Uniwersytecie Szczecińskim.

Halina Szymańska (fot.arimr.gov.pl)

Pracowała jako kierownik laboratorium Lecznicy Specjalistycznej w Łobzie, dyrektor Terenowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łobzie, burmistrz Łobza, a następnie starosta powiatu łobeskiego.

W latach 2006-2008 kierowała Zachodniopomorskim Oddziałem Regionalnym ARiMR w Szczecinie, następnie podjęła pracę jako audytor w Urzędzie Miejskim w Stargardzie oraz w ramach działalności gospodarczej obsługiwała w tym zakresie samorządy gminne i powiatowe.

Od 1998 r. związana była z samorządami, obecnie jest radną sejmiku woj. zachodniopomorskiego; zasiada w klubie PiS.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA