REKLAMA

Hanna Gronkiewicz-Waltz: Jarosław Kaczyński ma demoniczny charyzmat

  • Autor: PAP/AT
  • 24 października 2017 11:14
Hanna Gronkiewicz-Waltz: Jarosław Kaczyński ma demoniczny charyzmat Jarosław Kaczyński (fot. jaroslawkaczynski.info)

Jarosław Kaczyński, lider ugrupowania rządzącego, powinien być premierem - powiedziała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

• Prezes PiS Jarosław Kaczyński to "ciekawa" postać, która ma "demoniczny charyzmat" - uważa Gronkiewicz-Waltz.

• Według niej lider ugrupowania rządzącego powinien być premierem.

• Nie - jak Kaczyński - nie ponosić żadnej odpowiedzialności politycznej - wyjaśniła.

Gronkiewicz-Waltz pytana we wtorek w telewizji "Rzeczpospolitej", czy według niej powinno dojść do wcześniejszego wyboru przewodniczącego Platformy, bo obecny lider Grzegorz Schetyna "nie daje rady", wskazała, że nie może powiedzieć, żeby Schetyna "nie dawał rady". Takie twierdzenie - oceniła -"to byłaby przesada".

Dopytywana, czy Schetyna jest charyzmatycznym szefem, odparła: "Z tymi charyzmatami to nie przesadzajmy. Nie ulega wątpliwości, że i Mussolini i Hitler byli charyzmatyczni, tylko nie o takich charyzmatyków nam chodzi". Jej zdaniem lider PO jest dobrym organizatorem, jest "konkretny" i przygotował dobry program partii.

Gronkiewicz-Waltz stwierdziła również, że prezes PiS Jarosław Kaczyński jest "ciekawą" postacią, która ma "demoniczny charyzmat".

Czytaj też: PO: Premierem powinien zostać Jarosław Kaczyński

Zdaniem wiceszefowej PO to lider ugrupowania powinien być premierem, a - jak wskazała - szef PiS się "zadekował" i nie ponosi żadnej odpowiedzialności politycznej. "Tylko chodzi między prezydentem Dudą, a premier Szydło (...). To jest chory sposób sprawowania władzy, bo rozmyta jest odpowiedzialność. I tak wszyscy wiedzą, że on rządzi" - mówiła Gronkiewicz-Waltz. Zaznaczyła, że właśnie taką odpowiedzialność bierze na siebie Schetyna.

Gronkiewicz-Waltz wyraziła nadzieję, że razem z Nowoczesną jej partia udowodni, iż jest w stanie wygrać wybory samorządowe.

Jak przekonywała obecna prezydent stolicy, Rafał Trzaskowski (PO) byłby jej "dobrym" następcą na tej funkcji, bo zna Warszawę. Wskazała jednak, że nie byłby on kontynuatorem jej prezydentury, bo - jak uzasadniała - Trzaskowski jest "zupełnie inny".

W sobotę PO i Nowoczesna zorganizowały zjazdy partyjne poświęcone m.in. przyszłorocznym wyborom samorządowym. Liderzy obu partii Grzegorz Schetyna i Ryszard Petru deklarowali wolę porozumienia, tak by opozycja poszła do tych wyborów zjednoczona. Petru podkreślił, że jego ugrupowanie chce wystawić kandydatów na prezydentów, jako jedynych kandydatów opozycji, w 1/3 miast wojewódzkich.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • krótkaszyja 2017-10-24 12:40:38
    A jakie miejsce wśród POkrętaczy ma zająć i gdzie powinna wkrótce wylądować "bufetowa" ? Może ktoś napisze. Chętnie przeczytam.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA