REKLAMA

Hanna Gronkiewicz-Waltz powołała nowego wiceprezydenta. PiS: To "pudrowanie trupa"

  • Autor: PAP/JS
  • 14 września 2016 16:45
Hanna Gronkiewicz-Waltz powołała nowego wiceprezydenta. PiS: To "pudrowanie trupa" Sasin przypomniał, że jego partia niezmiennie domaga się natychmiastowej dymisji Gronkiewicz-Waltz (fot.:jsasin.pl)

• Decyzję prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz, o powołaniu na stanowisko kolejnego wiceprezydenta można porównać do "pudrowania trupa" - powiedział Jacek Sasin (PiS).
• Dodał, że zapowiedziany audyt ws. reprywatyzacji, to próba zyskania na czasie.
• Jak mówił, PiS domaga się dymisji prezydent.

Prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowała, że Renata Kaznowska została powołana na stanowisko wiceprezydenta Warszawy. Będzie czwartym wiceprezydentem.

- Afera, która jest udziałem pani prezydent i jej administracji, jest aferą bez precedensu w dziejach Warszawy - podkreślił Sasin na konferencji prasowej w Sejmie. Stwierdził, że "dzisiaj żadne decyzje kadrowe, które są podejmowane w Warszawie, a które nie dotyczą samej prezydent, nie mogą mieć żadnego wpływu na ocenę sytuacji w Warszawie". Ocenił, że "mamy do czynienia z prezydent Warszawy, która jest całkowicie skompromitowana".

- Traktujemy tę decyzję, którą pani prezydent dzisiaj podejmuje, jako decyzję, którą właściwie można porównać do pudrowania trupa - powiedział.

Sasin przypomniał, że jego partia niezmiennie domaga się natychmiastowej dymisji Gronkiewicz-Waltz, i nie chce czekać "na żadne wyniki audytów", które prezydent zapowiada. Jak uzasadnił traktuje audyt "jako sposób na zyskanie na czasie, takie doczołganie się do końca kadencji".

Czytaj też: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa już działa

Poseł ocenił, że zapowiedziany przez Gronkiewicz-Waltz audyt ma dotyczyć "właściwie wszystkich decyzji reprywatyzacyjnych w Warszawie od 1990 r.". W związku z tym - przekonywał - "musi trwać bardzo długo, jeśli ma być poważnie traktowany". Dodał, że samo wyłonienie firmy audytowej przebiega w tej chwili "bardzo powoli".

PiS ma też wątpliwości, co do rzetelności samego audytu. - Firma wyłoniona przez urząd będzie niejako działać w interesie tego urzędu - stwierdził Sasin.

Zwrócił uwagę, że prawdziwy audyt w Warszawie przeprowadzają instytucje państwa, czyli CBA i prokuratura.

- Nie ma potrzeby innych działań, ważne żeby dzisiaj uwolnić Warszawę, uwolnić samorząd warszawski od ciężaru jakim jest ta władza, władza skompromitowana aferą reprywatyzacyjną i skupiona tylko i wyłącznie na tłumaczeniu tej afery i próbie wywinięcia się z odpowiedzialności, a tym samy władza, która nie będzie interesowała się w najbliższym czasie problemami warszawiaków - mówił Sasin. - Szybkie zakończenie rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz w Warszawie leży po prostu w interesie Warszawy i warszawiaków - podsumował.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • życie jest okrutne! 2016-09-14 21:29:12
    Jacku miałeś swoją szansę która mogła odbudować struktury PiS, obawiam się z każdym miesiącem będzie tylko gorzej na wzór zaufania publicznego społeczeństwa do Biura Poselskiego Beaty Mazurek w Chełmie nazywanym przez znaczną większość komuniści i złodzieje!(najszczersza prawda nie żart, zamieszana również w aferę z podstawką innego nieuczciwego oszusta z imienia i nazwiska ostatniego odwołanego prezesa stadniny w Janowie Podlaskim, gdzie wszystkie przekręty uzgadniali z Jaworskim ) Pozdrawiam.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA