REKLAMA

Hanna Gronkiewicz-Waltz zrezygnowała z pełnionej funkcji

 • Autor: PAP/JS
 • 08 września 2016 14:33
Hanna Gronkiewicz-Waltz zrezygnowała z pełnionej funkcji Gronkiewicz-Waltz poinformowała również, że zrezygnowała z funkcji przewodniczącej warszawskiej Platformy (fot. mos.gov.pl)

• Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowała, że przyjęła dymisję wiceprezydenta Jarosława Jóźwiaka odpowiedzialnego za sprawy reprywatyzacji; odwołała też - jak zaznaczyła, bez związku z reprywatyzacją - innego wiceprezydenta Jacka Wojciechowicza.
• Gronkiewicz-Waltz poinformowała również, że zrezygnowała z funkcji przewodniczącej warszawskiej Platformy.

Wsparcie dla prezydent Warszawy oraz jej decyzji wyraził po zakończeniu zarządu PO Grzegorz Schetyna.

- Będziemy wspierać panią prezydent w każdej jej aktywności, aby odnaleźć, odszukać i zlikwidować wszystkie nieprawidłowości, które mogą funkcjonować w przestrzeni ratusza i miasta stołecznego Warszawy. Kwestia dotyczy oczywiście reprywatyzacji, procesów, które są teraz bardzo szeroko opisywane - powiedział.

Zaznaczył, że Gronkiewicz-Waltz jako pierwsza i jedyna zajęła się problemem reprywatyzacji i stara się go wyjaśnić. Ocenił, że problem jest bardziej poważny i szerszy niż wydawało się wcześniej.

- Jesteśmy przekonani, że to właśnie pani prezydent skutecznie z tym problemem sobie poradzi - dodał.

Do tego - jak zaznaczył - potrzebne jest wsparcie Platformy Obywatelskiej, radnych, struktury samorządowych. - To wszystko ma. Dzisiaj jesteśmy - jak to mówiliśmy w Platformie - razem jako jedna pięść - dodał.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • BOLO 2016-09-09 19:28:27
  a dlaczego jej jeszcze nie aresztowali ? Złodziejaszek batonika w hiper-markecie od razu jest aresztowany, a ona zrobiła przekręt na miliardy złotych ze swoją MAFIĄ. Aresztowanie jej jest konieczne, bo teraz zaciera ślady w dokumentacji, umawia się ze swoimi, jak maja się tłumaczyć itd, bo to przecież PROFESOR PRAWA !!!!!! wie jak się wykręcić z odpowiedzialności karnej i jak zachować swój wielomilionowy majątek z przestępczej działalności.
 • jotka 2016-09-09 18:47:20
  Kochani, gdybym wiedzę o tym, co dzieje się w Polsce, czerpał tylko z Waszego portalu, po przeczytaniu tego tytułu byłbym przekonany, że HGW zrezygnowała z prezydentury Warszawy. To, że HGW była szefową PO w Warszawie, dla tej postaci nie ma i nie miało żadnego znaczenia. Nie manipulujcie tytułami, jak podrzędny tabloid.
 • pani_w_okularach 2016-09-09 11:48:28
  Powinna sie podać do dymisji, teraz ma gębę pełn ą frazesów, a sama robiłą machloje, i jeszcze naraża nas na wydatki, jej komisja to znowu kolesie, ktorzy nic nie ustalą, wiec wyrzucenie pieniedzy, żegnam bez żaluREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA