REKLAMA

Hanna Suchocka została honorową przewodniczącą Komisji Weneckiej

  • Autor: GP
  • 10 czerwca 2016 10:48
Hanna Suchocka została honorową przewodniczącą Komisji Weneckiej Hanna Suchocka była premierem RP w latach 1992 - 1993 (fot.:wikipedia.org/CC BY-SA 3.0)

• W piątek (10 czerwca) zapadła decyzja o mianowaniu Hanny Suchockiej honorową przewodniczącą Komisji Weneckiej.
• Do kwietnia była członkiem tego gremium z funkcją wiceprzewodniczącej.
• Suchocka była premierem RP w latach 1992 - 1993. Jest prawnikiem, wykładowcą akademickim.

W piątek (10 czerwca), na kolejnej sesji Komisji Weneckiej Rady Europy, na której będzie też badana polska ustawa o policji, zapadła decyzja o nadaniu honorowego przewodnictwa tego ciała  polskiej prawnik.

To docenienie jej dotychczasowej obecności  w eksperckim, prawniczym gremium Hanna Suchocka - do kwietnia pełniła funkcję wiceprzewodniczącej Komisji. W samej Komisji zasiadała od 1991 roku.

Mandat byłej premier RP wygasł, a Polska strona nie zgłosiła jej kandydatury ponownie. Mandat w tym ciele doradczym Rady Europy wygasł też prof. Krzysztofowi Drzewieckiemu. Zastąpili ich profesorowie Bogusław Banaszak i Mariusz Muszyński.

Czytaj: Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z premierem Danii

Hanna Suchocka jest polskim politykiem, prawnikiem i wykładowca akademickim. Urodzona w 1946 roku piastowała urząd Prezesa Rady Ministrów w latach 1992 - 1993, ponadto była ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym, ambasadorem, posłem na Sejm I, II i III kadencji. Jest damą Orderu Orła Białego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA