REKLAMA

Happening Nowoczesnej: Ryszard Petru zburzył "partyjny" mur

 • Autor: PAP/ mce/ ura/
 • 17 października 2015 17:25
Happening Nowoczesnej: Ryszard Petru zburzył "partyjny" mur fot. Piotr Drabik Wikipedia/CC BY 2.0

W ramach sobotniego happeningu lider Nowoczesnej Ryszard Petru wraz z innymi kandydatami do Sejmu burzył "partyjny" mur. Jak mówił Petru, symbolem zabetonowania sceny politycznej jest poniedziałkowa debata między Ewą Kopacz a Beatą Szydło.

W miejscowości Nowy Konik na Mazowszu kandydaci Nowoczesnej wzięli udział w happeningu - za pomocą dźwigu zburzyli mur, na którym znalazły się loga partii: PO, PiS, PSL i SLD.

Jak mówił Petru, od 10 lat mamy w Polsce zabetonowaną scenę polityczną. W jego ocenie widać to będzie zwłaszcza w poniedziałek, gdy "pani Beata Szydło z panią Ewą Kopacz będą dyskutowały o Polsce, a tak naprawdę będą sugerowały nam, że tylko pomiędzy nimi jest wybór - wybór między PiS-em a Platformą". Jak podkreślił, zarejestrowanych w wyborach parlamentarnych jest tymczasem osiem ogólnopolskich komitetów.

W zaplanowanej na poniedziałek telewizyjnej debacie wezmą udział przewodnicząca PO, premier Ewa Kopacz i kandydatka PiS na premiera, wiceprezes tej partii Beata Szydło. We wtorek z kolei odbędzie się "debata liderów" z udziałem przedstawicieli wszystkich ośmiu komitetów.

Zdaniem Petru budowanie przekonania, że w Polsce mamy wybór tylko między PO a PiS sprawił, że Polska nie rozwijała się szybko w ciągu ostatniej dekady. "Ten śmiertelny uścisk jest na rękę obu partiom" - mówił.

W jego ocenie, by dokonać zmian w Polsce, trzeba zburzyć kilka murów - "niemocy w ochronie zdrowia", "niemożności zmian w Karcie Nauczyciela, by dyrektor szkoły mógł zatrudnić i dać podwyżkę dobremu nauczycielowi, a zwolnić złego", a także "mur urzędników i polityków nierozumiejących, na czym polega przedsiębiorczość".

Petru dodał, że zaletą Nowoczesnej jest to, że kandydują z jej list ludzie, którzy nigdy nie byli w parlamencie, ale wiedzą, jak zmieniać Polskę, reformować, by wszystkim żyło się dobrze. "Możemy lepiej urządzić Polskę za te same pieniądze" - przekonywał.

Wybory parlamentarne odbędą się 25 października.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (6 komentarzy)

 • Marysieńka 2015-10-20 06:19:34
  Przeczytajcie co piszecie! B. Szydło to kandydatka na premiera, a E. Kopacz to przewodnicząca! Wpisuje się to w brak klasy politycznej Beaty szydlo, która z uporem maniaka mówiła do pani premier "pani przewodnicząca". Ja nie akceptuję takich zachowań.
 • Bolo 2015-10-19 10:00:44
  Super. Mur jako perspektywa tych kilku lat. Zmiany są potrzebne. Mój kandydat wziął udział w Happeningu. Ma wiele do zaoferowania. Chociażby obniżenie podatków, lepszy start dla przedszkolaków i żłobków. Popieram kandydata KW Nowoczesna do sejmu Grzegorza Boguckiego.
 • Paweł 2015-10-18 20:07:50
  Cała prawda o Ryszardzie w w w 3x16.info
 • Popieram 2015-10-17 23:23:46
  Boją się Nowoczesnej wszyscy skoro agenta Stonogę nasłali na niego.
 • Olana 2015-10-17 19:07:02
  Coś robić trzeba. Pomysł świetny. Zgnieceni przez mur. Popieram KW Nowoczesna i kandydata na posła Grzegorza Boguckiego z Warszawy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA