REKLAMA

Helena Michalak nowym zastępcą komendanta głównego policji

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 14 stycznia 2016 18:55
Helena Michalak nowym zastępcą komendanta głównego policji Podczas uroczystości wprowadzenia w KGP obecni byli wiceminister Jarosław Zieliński, komendant główny policji inspektor Zbigniew Maj oraz kierownictwo KGP (fot. Marek Krupa/msw.gov.pl))

· Podczas uroczystości nominacji obecni byli wiceminister Jarosław Zieliński, komendant główny policji oraz kierownictwo KGP.
· Nominację nowej komendant wręczył wiceminister Jarosław Zieliński.
· Insp. Helena Michalak będzie odpowiadała za sprawy logistyczne.

Insp. Helena Michalak została nowym zastępcą komendanta głównego policji. W KGP będzie odpowiadała za sprawy logistyczne. Akt powołania insp. Helenie Michalak wręczył wiceminister Jarosław Zieliński

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak, na wniosek Komendanta Głównego Policji insp. Zbigniewa Maja, 14 stycznia powołał insp. Helenę Michalak na stanowisko zastępcy komendanta głównego policji.

Podczas uroczystości wprowadzenia w KGP obecni byli wiceminister Jarosław Zieliński, komendant główny policji inspektor Zbigniew Maj oraz kierownictwo KGP.

"Insp. Helena Michalak doskonale zna sprawy logistyki i za to właśnie będzie w Komendzie Głównej Policji odpowiadała. To potężne wyzwanie, roczny budżet policji to prawie 9 miliardów złotych. Jestem przekonany, że doświadczenie Pani Komendant i spojrzenie na potrzeby policji oraz jej możliwości gwarantują, że będziemy w sposób spokojny patrzeć w przyszłość" – powiedział wiceszef MSWiA.  

Sekretarz Stanu w MSWiA pogratulował pani komendant nominacji. Podkreślił, że „gospodarowanie środkami budżetu powinno być odpowiedzialne i roztropne”. "Wierzę, że nowo powołana dziś Pani Komendant tego dopilnuje" – powiedział wiceminister Zieliński.

fot. Marek Krupa/msw.gov.pl

Insp. Helena Michalak urodziła się 10 stycznia 1969 roku w Gorzowie Wielkopolskim. Jest magistrem finansów i bankowości, absolwentką Uniwersytetu Szczecińskiego. W 2012 roku ukończyła studia podyplomowe w zakresie logistyki w bezpieczeństwie kraju w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Służbę w Policji pełni od 1996 roku. Szlify oficerskie zdobyła w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, którą ukończyła w 2000 roku.

Od początku swojej kariery zawodowej związana była z Komendą Wojewódzką Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Zdobywała i doskonaliła swoje umiejętności zawodowe, pełniąc służbę m.in. w pionie zajmującym się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i w Wydziale Finansów tej jednostki.

Od 2001 roku piastowała stanowiska kierownicze w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim - w 2001 roku została kierownikiem Sekcji I Wydziału Finansów, a następnie w 2002 roku kierownikiem Sekcji ds. Budżetu i Wydatków Osobowych. Insp. Helena Michalak pełniła również funkcje naczelników: ds. finansowych, wydziału zaopatrzenia i inwestycji oraz wydziału gospodarki materiałowo-technicznej.

Od 2011 roku była zastępcą komendanta wojewódzkiego policji w Gorzowie Wielkopolskim.

To już kolejna nominacja w tym tygodniu. 13 stycznia Jarosław Zieliński powołał komendanta głównego policji w Białymstoku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA